Офіційна інформація щодо першої смерті від коронавірусу на Херсонщині

Віктор Короленко, директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації повідомив:

“Увага! Офіційна інформація! Вчора, 28 березня з ознаками серцевої недостатності до Генічеської районної лікарні поступив чоловік 1975 року народження.
Пацієнт був у надважкому стані. На жаль, врятувати його не вдалось. Швидкий тест на коронавірус дав позитивний результат.
Також відібрано матеріали для лабораторного дослідження на наявність коронавірусу.
Чекаємо на підтвердження чи спростування діагнозу.
Наразі виявляємо всіх контактних осіб, щоб у разі підтвердження діагнозу, всі служби мали змогу оперативно відреагувати.”

Крім того, додаткову інформацію в соцмережі Facebook опублікував і Андрій Євстратов, голова Генічеської районної ради:

“Шановні жителі району! У нас сумна новина. Вчора в реанімаційному відділенні лікарні перестало битися серце генічанина. Хлопцю було 45 років.

Наші співчуття родині померлого. Сумуємо разом з Вами.

Хочу прокоментувати новини, які пов’язують смерть цієї людини від коронавірусу.

Перш ніж стверджувати, що стало причиною смерті, давайте проаналізуємо наступну інформацію!

За даними директорів Генічеського ЦПМСД та ЦРЛ хворий вперше звернувся до сімейного лікаря із скаргою на погане самопочуття ще 28 лютого! У нього була аритмія та інші відхилення у роботі серцево-судинної системи (аритмія, нестабільний артеріальний тиск). Жодних проявів запалення верхніх дихальних шляхів або легень не було! Температура тіла в нормі! Скаржився, що задихається при активному фізичному навантаженні. Саме через це йому пропонували стаціонарне лікування. Однак він відмовився!

Повторно з такою ж скаргою на самопочуття він звернувся 24 березня! Знову лікар жодних запальних процесів у верхніх дихальних шляхах не встановив, температура тіла була в нормі! Виявлені відхилення з боку серцево-судинної системи! Основна скарга – задишка при активному фізичному навантаженні! Від госпіталізації відмовився повторно!

Вчора хворого до приймального відділення доставила служба екстреної медичної допомоги з кардіопатією та явними симптомами серцевої недостатності! Був госпіталізований до реанімаційного відділення в тяжкому стані. Враховуючи епідобстановку йому зробили “славнозвісний” еспрес-тест на коронавірусну інфекцію. За інструкцією, через 15 хвилин, зафіксували негативний результат. Однак через 50 хвилин на тесті з’явилась позначка, яка свідчить про позитивну реакцію. Такі дані не можуть об’єктивно враховуватись!

Через деякий час, нажаль, хворий врятувати не вдалось. Зрозуміло, що лікарі на фоні подій, які відбуваються в нашому районі, перестраховуються і ставлять декілька діагнозів під питанням! Один з яких – COVID-19. Коронавірус чи ні? Відповідь отримаємо після лабораторного обстеження легеневої тканини в понеділок ввечері або у вівторок.

Тіло буде знаходитися в морзі до отримання лабораторних результатів.

Люди, не панікуйте! Бережіть себе та близьких! Ще раз висловлюю співчуття родині померлого!”

Дякуємо за відгук!