Капремонти ліфтів і покрівель влітатимуть у Каховці в копієчку

Співвласникам житлових багатоповерхівок доведеться сплачувати половину їхньої вартості.

З 20% до 50% збільшила дольову участь у капремонтах ліфтів і покрівель для співвласників багатоквартирних житлових будинків Каховська міська рада. Таке рішення було прийняте на так званій «карантинній» сесії 26 березня.

Хоча самі проєкти рішення оприлюднили вчасно, на самій сесії ніяк не пояснили, в чому їх необхідність. Жодних доповідачів, жодних коментарів на ній не було. Єдине, що сказав міський голова Андрій Дяченко: «Ніяких грошей на співфінансування капремонтів ліфтів і покрівель в багатоповерхівках у місцевому бюджеті ми не очікуємо».

За словами голів ОСББ, співвласникам будинків було не по кишені зібрати навіть долю в 20%. А 50% й поготів.

– Керівництво міста спочатку нам обіцяло, що підвищуватимуть дольову участь поступово. Але при останній зустрічі з Дяченком 3 березня він сказав, що буде 50/50. Натомість ми попросили додати коштів до револьверного фонду. Щоб у разі потреби було де брати необхідні на ремонти гроші, – сказала голова ОСББ «Панкеєвська, 5» Галина Дейнеко.

Як розповіла голова спілки «ОСББ Каховка» Яна Калапач, ще в травні 2017 року з міського бюджету на створення револьверного фонду виділили 700 тис. грн. Ці кошти надаються офіційно зареєстрованим ОСББ для надання позик на поворотній безвідсотковій основі для проведення поточних і капітальних ремонтів, запровадження енергозберігаючих заходів, благоустрою, ліквідації аварій. За три роки фонд надав позик на 2,5 млн. грн.

– Ми пропонували поступово збільшувати дольову участь ОСББ на капітальні ремонти. Однак міський голова на зустрічі 3 березня сказав, що вже настав час переходити на рівні долі. Ми погодились, але взамін попросили збільшити револьверний фонд хоча б до 1,5 млн. грн. Тим більше, що в місцевому бюджеті у 2020 році на співфінансування капремонтів багатоповерхівок виділено тільки 218 тис. грн. – навіть на одну покрівлю цього не вистачить, хіба що на ліфти. Міський голова запевнив, що кількома траншами револьверний фонд збільшать. Але це було ще до карантину. Зараз міськраді, мабуть, вже не до нашого фонду, – сказала Яна Калапач.

Як повідомляв «Новий день», власний револьверний фонд створили й у сусідній Новій Каховці. Там його загальний бюджет складає 900 тис. грн. Також місцева влада пообіцяла поповнити фонд ще на 400-500 тис. грн.

Олег БАТУРІН. Джерело

Дякуємо за відгук!