Каховський фермер у пошуках голландської бульби

У магазинах на Херсонщині з’явилася молода картопля, яку пересічні покупці обходять стороною. Як-не-як, шістдесят гривень за кілограм, бо імпортна. Власна ж молода картопля з відкритого ґрунту буде тільки у червні — її саме почали висаджувати у фермерському господарстві «Труд» (село Кам’янка Каховського району області). І у виробника також не все складається ідеально.

«Торік дві третини літа були дощовими, бульба добряче вимокла, її хвороби допікали. Як насіннєвий матеріал, її використовувати не дуже охота, тож пустив у продаж, як товарну. Ціну супермаркети дають начебто непогану: до карантину пропонували 9—10 гривень за кілограм, а нині до 14 гривень доходить. Та хотів був купити на заміну насіннєвий матеріал з Голландії, і тут зрозумів, що чотирнадцять гривень — ще дешево. Адже за кілограм картоплі першої репродукції голландці скромно просять 95 євроцентів, за еліту — 1,2 євро. Ще й невідомо, коли та як замовлення доїде в Україну, коли кордони закриті», — прикидає «розклад» фермер Андрій Петренко.

Зі свого поля у триста гектарів фермер планує отримати два врожаї картоплі. Перший піде на продаж, другий — на насіння. І може, його якість буде кращою, ніж торішня, а в голландців надалі закуповуватися не доведеться. Бо ті закупівлі увесь прибуток «з’їдять» навіть без допомоги колорадських жуків. А от від плантацій перців та баклажанів аграрій цьогоріч узагалі хоче відмовитися — на користь зернових. Для догляду за ними потрібно менше робочих рук, та й зберігається збіжжя краще, ніж примхливі овочі. Їх, до того ж, ще треба зуміти продати за нормальною ціною. А якою вона буде у часи, коли економіка через «коронавірусну» кризу йде шкереберть, спрогнозувати фактично неможливо.

Джерело

Дякуємо за відгук!