В колишньому дитсадку у Каховці облаштують пункт обсервації

На його ремонт з резервного фонду бюджету виділили 113 тис. грн.

Замість міського інклюзивно-ресурсного центру для дітей облаштувати пункт обсервації для боротьби з коронавірусом збираються в Каховці. І хоча остаточного рішення ще не прийняли, на засіданні виконкому міськради 29 квітня з резервного фонду вже виділили майже 113 тис. грн. на поточний ремонт будівлі колишнього дитсадка «Орлятко» «для об’єкту обсервації на безповоротній основі». Роботи виконуватиме КП «Каховська керуюча компанія».

Сам дитсадок два роки тому назад передали новоствореному інклюзивно-ресурсному центру, який тепер пропонують переселити до будівлі Центру дитячої творчості.

Як розповіла директорка інклюзивного центру Ольга Атаманюк, про плани розміщення обсервації в їхній будівлі їй нічого не відомо. Саму ж будівлю планують передати для користування ЦДТ і одночасно під обсервацію.

– В «Орлятку» буде обсервація. Ми виведемо будівлю дитсадка з закладів освіти. Але вона й далі перебуватиме на балансі нашого управління освіти, – пояснив міський голова Андрій Дяченко.

Дещо запізнілі плани місцевої влади розмістити об’єкт обсервації в «Орлятку» викликали неоднозначну реакцію серед каховчан. Адже колишній дитсадок розміщений всередині густонаселеного мікрорайону Свєтлово. До того ж, за словами голови Каховської райдержадміністрації Сергія Перетятька, для розміщення пункту обсервації розглядали одну з будівель Каховського державного агротехнічного коледжу в Коробках. Але відмовились, бо вона не відповідала потрібним вимогам. Тож попередньо такий пункт вирішили розмістити у вільних приміщеннях лікарні в Горностаївці.

З труднощами при облаштуванні пункту обсервації стикнулись і в Новій Каховці. Там спочатку планували відкрити його в колишньому дитячому кардіоревматологічному санаторії «Дружба».

– Як виявилось, він не відповідає вимогам Міністерства охорони здоров’я про обов’язкову наявність в кожному окремому боксі душу і туалету. Тому ми створили такий пункт в колишньому приміщенні дитячого інфекційного відділення лікарні. Ми відремонтували там сантехніку, закупили матраци та необхідні побутові речі. Паралельно сформували перелік місць для тимчасових шпиталів для пацієнтів з легким перебігом хвороби, – повідомив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

В той же час у Каховці все більше піддають сумніву величезні витрати на боротьбу з пандемією коронавірусу як із міського, так і районного бюджетів. Тим більше, що станом на 8 травня тут зафіксували лише 5 хворих на COVID-19, не враховуючи інфікованих, які не потребували госпіталізації.

В березні на ці заходи лише громада міста виділила майже 2,8 млн. грн. А в квітні з її резервного фонду виділили додатково майже 700 тис. грн. Частину цих коштів мало отримати управління освіти міськради. Проте, на що саме їх запланували витратити пояснити нам так і не змогли.

«Ми не надавали до міськради клопотання про виділення коштів згідно цього рішення виконавчого комітету», – написала в відповіді на наш інформаційний запит начальниця управління освіти Олександра Аркуша.

В готовності надати необхідне лікування хворим на коронавірус запевнила й директорка Каховської центральної районної лікарні Олена Мазур. Зокрема, в інфекційному відділенні для них підготували 25 ліжок.

– Маємо ми й 10 апаратів штучної вентиляції легень. Цього достатньо. Є у нас і необхідні медикаменти та засоби захисту, – сказала вона на сесії райради 28 квітня.

На цій же сесії виникли й питання щодо виділених для лікарні майже 5,5 млн. грн., які й близько не були витрачені. Тож голова райради Тетяна Тертична пригрозила відкликати частину коштів і направити їх на інші цілі, а також заслухати найближчим часом звіт про виконання фінансового плану лікарні.

Олег БАТУРІН. Джерело

Дякуємо за відгук!