Замість лікарні — футбол та концерти

Усі ми маємо свої уподобання у спорті, в музиці чи літературі і можемо мати вибір, якому з видів та напрямів віддати пріоритет: легкій атлетиці чи гімнастиці або боксу; року, джазу чи класичній музиці; фентезі або історичній літературі, а може детективам. Вибір великий. А ось те, з чим стикається у своєму житті кожен – звичайно лікарні. І тут часто-­густо вже не до власних уподобань, побажань та пріоритетів: з закладів охорони здоров’я починається наше життя, потім протягом дитинства, юнацтва, зрілості та старості звертаємося до лікарень, вони супроводжують нас від першого і аж до останнього подиху. Без вибору. Усіх.

І чи не одним з головних пріоритетів для кожної громади має бути належне утримання лікарень, від чого у значній мірі залежить і наше з вами життя, його якість та тривалість.

Однак, замість розвитку Каховської лікарні, промерська більшість в міській раді віддала гроші Громадській організації «Спортивний клуб “Каховка”, одним із співзасновників якого (дуже цікавий «збіг», як на мене!) є Ігор Хомінець, депутат та давній друг Андрія Дяченка. До речі, вже не перший раз міський бюджет фінансує саме цю спортивну команду: загалом з наших з вами грошей СК «Каховка» протягом останніх 3-х років отримав 787 тисяч гривень, а у бюджеті на 2020р. на його фінансування передбачено 580 000 грн! На єдиний клуб, з одного виду спорту, для дорослих аматорів, хоч співзасновники – люди далеко не бідні! При тому, що в місті каховчани займаються і кікбоксингом, і гімнастикою, і боксом, і легкою атлетикою, і шахами та ще багатьма видами спорту. І здебільшого – дітвора, які також потребують форму, спортивний інвентар, гроші для поїздок на змагання та участь у серйозних турнірах тощо.
На жаль, за рішення забрати гроші у лікарні проголосували 19 депутатів.

На початку карантину, коли каховчани-­підприємці та прості мешканці міста витрачали власні кошти на допомогу ЦРЛ обладнанням, медичною апаратурою, продуктовими наборами для кожного з працівників лікарні, захисними масками, екранами та халатами про готовність допомогти заявив і А.Дяченко. Ні, не з власного гаманця, звичайно, а коштом громади – рішенням міської ради прийнято програму підтримки Каховської ЦРЛ на 1,35 млн. гривень. Та з цих грошей лікарня встигла використати лише половину, на другу замовила обладнання, яке вже надійшло до неї і наразі знаходиться на складі. Лишилося тільки сплатити гроші, але… Кошти міськрада забрала! Тепер ЦРЛ доведеться сплачувати штрафи за замовлене, але не оплачене обладнання…

Тож, прийняли програму гучно, «з дзвонами» у фейсбуці та друкованих ЗМІ, а забрали з неї кошти тихцем, як крадії.

Цинізм – це дуже м’яке слово для тих 19-ти, що проголосували за таке рішення, краще підійде – підлість, ницість. Місяць тому гучно заявити про прийняття програми боротьби з СOVID, а потім забрати з цієї програми кошти на футбол та концерти! І це при тому, що продовжують виявляти на коронавірус все нових хворих, карантин послаблено, але не скасовано. За прогнозами медиків очікується і друга, а, можливо, і третя хвилі захворювання. Та й апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) мали придбати для новонароджених та недоношених немовлят!

Негідники, інших слів для них немає.

Які мотиви змусили каховських депутатів замість ШВЛ для дітей віддати кошти на трактор, футбол та концерт – мені не зрозуміло, та й пояснювати на сесії міський голова чи його «любі друзі» з депкорпусу не вважали за потрібне. Можливо, я занадто жінка і для мене життя новонароджених малюків набагато важливіше трактору, концертів та футболу, але серед депутатів, що проголосували «за», було чотири жінки, які вважають, що кошти на футбол важливіші. Не розумію!

Хоча ні, не важливо жінка ти чи чоловік, важливо – яка ти людина та що для тебе в пріоритеті: футбол для певної кількості вболівальників та концерти чи врятоване життя! Життя!

На превеликий жаль, «сотоваріщі» Дяченка не обурювалися на сесії запропонованим міським головою проектом рішення, їх обурило, що я оприлюднила для каховчан прізвища тих, хто проголосував за ганебне, на мою думку, рішення – забрати кошти у лікарні. Розумієте? Не їх вчинок їм здається ганебним, а мій! Розумієте? Забрати гроші у лікарні, де хворих не питають – звідки ти, з району, чи міста? Коли постає питання здоров’я чи життя, байдуже кому належить лікарня – там рятують життя ваших рідних, знайомих, друзів, дітей та онуків, сусідів, всіх нас! Ви це розумієте, не шановані мною депутати, коли хизуєтесь тим, що забрали кошти? В лікарні, де хронічно не вистачає обладнання, будь-­якого! В лікарні, де ви самі і будете лікуватись! Дяченко та кілька його друзів мають можливість поїхати на лікування за кордон, а вам куди їхати?

Лише після оголошення мною прізвищ депутатів, що проголосували за зняття коштів з фінансування програми підтримки ЦРЛ, наближені до А.Дяченко депутати почали виправдовуватись – мовляв, Каховка повинна бути їм вдячна, бо вони зберегли бюджетні гроші для міста. Тим більше, районна рада планує передати управління лікарнею до Зеленоподської ОТГ, тому навіщо допомагати лікарні.

Та багатьом зрозуміло – «зберегли» ви кошти не для міста, а для власних уподобань і забаганок «Дяченко і Ко», для передвиборчих концертів з гаслами про «найефективнішого і найвеличнішого розконсерватора»!

І наостанок, що мене дійсно доводить до сказу в їх намаганні виправдатись: “А нащо давати лікарні кошти, її все одно заберуть в інше ОТГ…” Так робіть щось! Змусьте нашого міського голову вийти з кабінету та завітати до Т.Тертичної, але не для «побалакати» (хоча, він і цього не вміє), а з конкретною і виваженою позицією та чіткими пропозиціями. Відправте Дяченка у відрядження до голови ОДА та Департаменту охорони здоров’я, на зустріч з районними депутатами, врешті-­решт, приведіть своїх виборців на районну сесію!

Повторюся: каховчани, на мою думку, мають знати прізвища тих, хто людському здоров’ю і життю ставить у противагу миттєве задоволення та видовища.

Ганьба вам: Дяченко Андрій, Трофимчук Артем, Хомінець Ігор, Потоскуєв Олег, Амелін Віктор, Заремба Юрій, Короткий Іван, Пархоменко Віктор, Потапенко Олег, Скрипніченко Маргарита, Шевирін Роман, Яхно Володимир, Бендеберя Людмила, Колушкін Володимир, Мовчан Андрій, Перчиць Анатолій, Садова Анна, Соколова Людмила, Цінський Денис!

Ірина Гончарова, Депутат Каховської міської ради.

Дякуємо за відгук!