Коли голова — порядна людина у виграші завжди громада

Дуже часто чуємо вислів «Ми маємо владу, на яку заслуговуємо». Не дарма уся відповідальність за майбутнє села, міста, району, області чи країни цілком і повністю залежить від нашої активної позиції – прийти на вибори і віддати голос за найкращого. Повною мірою це зрозуміли і впевнилися на власному досвіді жителі сусідньої Чаплинки, які без вагань вже 10 років поспіль, включаючи й не такі давні вибори до Чаплинської ОТГ, віддають свої голоси Олексію Фаустову. Людині, яка має беззаперечний авторитет та повагу серед мешканців найвіддаленішого населеного пункту Херсонщини.У чому секрет успіху нині Чаплинської ОТГ – дізнавалася «Каховська зоря».Що здивувало найперше при в’їзді у селище міського типу Чаплинка, так це майже абсолютна чистота, цілі-цілісінькі верхівки сотень величезних ялинок у центрі, дбайливо підстрижені кущі самшиту, які утворили надзвичайно затишну атмосферу в парку бойової слави. Та й сам обеліск і меморіальна дошка воїнам, загиблим на полях Другої світової, виглядає так, наче його тільки-но вчора збудували. Все те, чого вже давно не має Каховка.

Далі – більше. На шляху – райвідділ поліції, який не пройшов повз увагу. Гарні чисті кабінети, сучасна апаратура і, о, диво, – у черговій частині монітори з зображенням з камер відеоспостереження, за допомогою яких відслідковується життя селища. Їх 20 одиниць. Закуплені і встановлені за бюджетні кошти громади, вони цілодобово стоять на сторожі спокою жителів селища. Мрія мрій каховчан! Поспілкувавшись з начальником райвідділу поліції, стає зрозумілим, що навіть близьке сусідство з Кримом не заважає тихому життю Чаплинки.
Йдемо до будівлі селищної ради. Сучасно, але без помпезності, активно, але без метушні, ніяких черг, ніяких звичних каховчанам «тусовок» – розмірене життя адмінбудівлі та його працівників переривають тільки дзвінки телефонів.
А ось і голова тергромади Олексій Георгійович Фаустов. Знайомимось, розповідаю про мету свого добровільного відрядження.
Відразу ж роблю комплімент з приводу свого першого враження прогулянкою селищем. Усміхається.
– Так було не завжди. Коли після виборів 2010 року я вперше зайшов у це приміщення, то був шокований. Патьоки води на стінах, яка лилася через діряву стелю, перекошені вікна, збита вщент підлога, добиті до ручки меблі, а в шафі мого попередника – цілий арсенал «зігріваючого», без якого він не починав свого робочого ранку.

Уявіть собі атмосферу серед колективу і ті традиції, які існували. Зібрав людей, поставив завдання: із завтрашнього дня працюємо так, як ви ніколи до цього не працювали. І почали. Декому не подобалося, почалися «тихі забастовки»: по селищу раптово зламалася вся техніка для вивозу сміття, і ніхто й ніяк її не міг відремонтувати. Але, я в минулому офіцер міліції, і для мене дисципліна і порядок понад усе. Одним словом, дуже

 швидко все запрацювало і працює й досі.
-Як вдається підтримувати скрізь таку ідеальну чистоту?
– Це дієва робота КП «Благоустрій». Все селище розподілене на ділянки, до яких прикріплені постійні працівники. Працюють з 8 ранку до 17 вечора, включаючи суботу та неділю. І, звичайно ж, ефект від відеокамер очевидний. До речі, вуличне відеоспостереження ми почали ставити ще у 2014 році спільно з тодішнім начальником міліції Немерець В.А., якого й досі чаплинці згадують не тільки як досвідченого правоохоронця, а й як цілеспрямованого господарника. Це при ньому райвідділ дочекався як внутрішнього, так і зовнішнього ремонту.
Але ми не зупиняємося: до тих двадцяти камер, що вже маємо, придбали ще дві – з відеофіксацією облич. Поставимо на в’їзді та виїзді з селища. Виховання, як говориться, співгромадян в дії.
– То може, у вас тут люди живуть особливі?
– Знаєте, люди скрізь однакові. Навіть в Америці, впевнився в цьому, коли був там у відрядженні по обміну досвідом. «Моя хата скраю» – це не тільки про нас, тож до культури треба привчати навіть через «не хочу».
– Як працюється у новому статусі – все ж таки центр ОТГ, до вас приєдналися ще 17 населених пунктів, тепер громада більша, ніж була два роки тому.

– Найперше, ми запровадили щотижневі відеозвіти про свою роботу. Ознайомитись, послухати та побачити, чим зайняті чиновники, можна на нашому сайті, у соціальній групі в ФБ. Селищна рада відкрита для людей. Жодних недомовок, або чогось іншого, у нас просто не може бути.
– Ви були головою селищної ради, Ви є очільником об’єднаної територіальної громади. Як оцінюєте зміни в статусі Чаплинки?
-Дуже й дуже позитивно! У нас з’явилися практично безмежні можливості для реалізації гарних проєктів! За два роки ми завершили довгобуд, і 72 сім’ї отримали нещодавно квартири. Ми змогли зберегти всі об’єкти інфраструктури у всіх селах своєї громади – дитсадочки, школи, бібліотеки. Зробили реконструкцію спортивного майданчику для міні ­ футболу зі штучним покриттям на території ОЗНВК «Чаплинська школа­гімназія». У жовтні 2019 року відкрили найкращий на Херсонщині ЦНАП (звели його на місці напівзруйнованого кінотеатра), в арсеналі якого більше 200 адмінпослуг. Такого як у нас – ні в кого більше немає. Завдяки децентралізації, ми отримали 19 мільйонів субвенцій та грантів. На сьогоднішній день громада має власних надходжень 77 млн ( раніше їх було 14 млн.). Ми впевнено дивимось у майбутнє і знаємо, що зробимо свою ОТГ найкращою в області. Ми налаштовані саме на такий результат. Тепер Чаплинку вже не називають місцем «заслання» неугодних, до нас залюбки їдуть спеціалісти, і молодь наша не тікає світ за очі в пошуках кращого життя.
Підсумовуючи почуте і побачене, хочеться лише поспівчувати каховчанам і собі в тому числі, бо через відмову міського голови А.Дяченка від своєчасної децентралізації, наше місто втратило близько 300 мільйонів гривень державної субвенції. Тож хто винен у тому, що Каховка зараз така? Хто забрав у неї шанс на розвиток? Висновки робіть самі…

Жанна Кисельова.

Дякуємо за відгук!