Бій за лікарню виграли, але війну можемо програти

Погодьтеся, частіше за все проблеми починаються, коли люди займаються тим, на чому геть не розуміються. На жаль, останнім часом в Україні це вже починає ставати недоброю традицією – від поточного скликання Верховної Ради до призначень на місцях – більшість навіть і гадки не має, як розумно робити свою справу.
Та що далеко ходити, в Каховці така ситуація розігралася з одним із значущих об’єктів нашого міста – КНП «Каховська ЦРЛ».

У зв’язку зі створенням Каховської ОТГ, рішуче постало питання передачі майна Каховської районної ради до територіальних громад, які включені постановою Кабміну до Каховської ОТГ. Не дивно, що каменем спотикання стала саме каховська центральна районна лікарня (ЦРЛ). І от чому.

На офіційному сайті Каховської районної ради ще навесні було розміщено проєкт рішення, яким керівництво Каховської районної ради планувало передачу Каховської ЦРЛ зі спільної власності територіальних громад Каховського району до комунальної власності Зеленопідської ОТГ. Цікаво, що безпосередньо Каховську ОТГ для передачі майна лікарні районна рада навіть не розглядала! Питання швидко набуло розголосу й жвавого обговорення та навіть більше – обурення, проте залагоджувати цей нонсенс ніхто не поспішав. Першим ставити «незручні» питання чиновникам почав каховчанин, депутат Херсонської обласної ради Павло Філіпчук.

«Новина про те, що районна влада намагається передати майно нашої лікарні в Зеленопідську ОТГ і звільнити головлікаря, обурила не тільки мене, а майже всіх моїх земляків. Після зустрічі з головою Херсонської обласної держадміністрації та подачі документів до СБУ з цього приводу, я ініціював зустріч директора Департаменту здоров’я ХОДА і колективу Каховської ЦРЛ з керівництвом району, головами сільських рад і ОТГ. Мене цікавило: чи дійсно люди бажають своїми ж руками позбавити себе медичного обслуговування? Ясна річ, виявилося, що голова Каховської адміністрації Сергій Перетятько та керівниця райради Тетяна Тертична крутять своїми повноваженнями, як циган сонцем, «переконавши» деяких голів ОТГ підписати погоджувальний документ», - поясняє Павло Філіпчук.

При тому депутат зазначив, що директор Департаменту здоров’я ХОДА задовільно оцінив роботу Каховської лікарні в умовах реформи в порівнянні з іншими районними лікарнями. Так, Віктор Короленко заявив, що рішення райради про передачу майна лікарні і звільнення головлікаря є незаконними.

А потім була сесія Каховської районної ради, на якій у влади не вийшло прийняти ці незаконні рішення. І знов-таки дякувати треба Павлу Філіпчуку, який організував людей і вдало виступив під час засідання на підтримку колективу лікарні та каховчан.

«Пропоную не розслаблятися, тому що районна рада до моменту припинення своїх повноважень, а станеться це у кінці серпня, має ще місяць, аби повторити спробу прийняти ці незаконні рішення»,  – попередив Філіпчук і закликав міського голову Каховки, нарешті, перейнятися питаннями городян.

Та нащо ви думаєте чиновники хотіли звільнити головлікаря Каховської ЦРЛ? Відповідь до болі проста – очільниця райради Тетяна Тертична вирішила, що самотужки впорається із медичним закладом, готуючи собі там «тепле місце» головлікаря. І то неважливо, що вона жодного дня не працювала у цій сфері…

Та чи згодні мешканці ОТГ дозволити керувати лікарнею людині без досвіду та освіти?

А що ж у той час, коли усе місто билося за свою лікарню, робив міський голова Каховки Андрій Дяченко? Він теж бився, але за власний гаманець, намагаючись його собі тугіше набити перед виборчою кампанією, укладаючи втридорога місто плиткою. Ми не будемо рахувати чужі гроші, ми просто «підіб’ємо» власні втрати.

Отже, через бездіяльність Дяченка Каховська ОТГ має всі шанси таки втратити центральну лікарню на користь Зеленопідської ОТГ. Бо один бій за неї Філіпчук, звичайно, виграв, та у подібних війнах самотужки перемогу нелегко отримати. Далі ще «веселіше»: поки Дяченко розгортає власну передвиборчу кампанію, центр Новокаховського району буде не в Каховці, як планувалося спочатку, а у Новій Каховці, де голова піднявся з крісла та разом із народним депутатом «вибив» цей привілей для свого міста. Та і це не все. Згідно перспективного плану, до Каховського району мали увійти такі потужні ОТГ як Тавричанська та Любимівська сільські об’єднані територіальні громади, а залишилися лише Малокаховка, Коробки та Роздольне.

Можливо, комусь сьогодні ці події видадуться не такими і значущими, але ми намагаємося дивитися на кілька кроків вперед. І от дивлячись на повну відсутність будь-­якої стратегії розвитку з боку міського голови, стає невимовно сумно. Чи настане колись час, коли людина, що прийде до влади, буде повернута обличчям до людей і стоятиме на захисті їхніх прав? Очевидно, що відповідь на ці питання в нас самих: кого до влади приводимо, такий захист і отримуємо.

Ярослав Тимченко.

Дякуємо за відгук!