Чому нищать позашкілля?

Останні два місяці каховську освіту штормить. Нова освітянська команда А.Дяченка вирішила, що каховське позашкілля працює неефективно та потребує негайної реорганізації. За концепцією, запропонованою начальницею управління освіти О.Аркушею, три заклади позашкілля – центр дитячої творчості, станція юних натуралістів та станція юних техніків – мають злитися в одну установу – міський центр позашкільної освіти.

За версією управлінців, злившись в один заклад, нова установа стане більш ефективною, а гуртки стануть доступнішими для дітей з різних частин міста.

За словами екс начальника міського управління освіти Михайла Гончара, ідея злиття трьох позашкільних закладів в один, є старою як світ: «За останні тридцять років вона виринала кожного разу як комусь з міських керманичів дуже хотілось щось оптимізувати для економії бюджетних коштів. Але кожного разу освітяни могли відстояти свою позицію і хибність такого шляху. За сучасну історію жоден начальник міської освіти не спромігся підняти руки на позашкілля, як би складно не було, але як бачимо, не цього разу».

Що ж сьогодні представляє собою каховське позашкілля, що виникла необхідність його реформувати?

Станція юних техніків знаходиться у мікрорайоні Свєтлово. Серед найпопулярніших гуртків – авіа- та суднобудування. Нещодавно було відкрито новий гурток «Робототехніка». СЮТівці мріють про відродження раніше дуже популярного гуртка картингу, але на закупівлю сучасних картів необхідні немалі кошти.

Станція юних натуралістів знаходиться на міській набережній і має еколого-­натуралістичне спрямування. На її гуртках діти досліджують місцеву флору та фауну. Серед останніх новинок – це новостворений зоокуток, або як ще його називають «міні-зоопарк». Позаминулого року нова директорка закладу Ольга Радіонова разом зі своїм колективом в рамках міського громадського бюджету виграла грант у 150 тис. грн. За ці кошти були придбані нові тварини та облаштоване для них комфортне житло.

Центр дитячої творчості, що розміщується у центрі міста, по вул. Велика Куликовська є закладом естетичного виховання дітей. Величезною популярністю у вихованців користуються різновікові танцювальні гуртки – призери численних конкурсів талантів, гурток декоративно-­прикладного мистецтва. Ще недавно не було відбою від бажаючих записатися до військово-­патріотичного гуртка «Сокіл», та погляди його керівників не прийшлись до душі міській владі і він був закритий.

Усі заклади розміщуються у власних будівлях та мають гарно облаштовані приміщення. Щороку на гуртки позашкільних закладів записується понад тисячі дітей. І це не рахуючи гуртки та секції дитячо-­юнацької спортивної школи, школи мистецтв, МПК «Меліоратор». Так у чому ж тоді проблема? Чому виникла нагальна необхідність «реформувати» позашкілля?

«Ціна питання – нерухоме майно!» – такої думки притримується Михайло Гончар. «Ви тільки подивіться, що зараз відбувається у місті. А.Дяченко вигнав з Набережної раду ветеранів і продає їх приміщення; ще вчора прибутковий готель «Таврія» в один момент став збитковим і виставлений на продаж; ще з десяток ласих об’єктів приготовлені до продажу.

Якщо б міська влада переживала за розвиток позашкілля, то почала б з малого – відремонтувала фасад центру дитячої творчості, який, як більмо, вже котрий рік мозолить око городян. Сьогодні владу міста цікавить одне: швидше, під будь-якими приводами випхати ЦДТ і натуралістів з їх приміщень і поселити в якесь одне; визнати їх будівлі аварійними, та виставити на продаж, поки вони ще при владі» – зробив невтішний висновок Михайло Гончар.

Каховчани вже бачили, як в один момент місцеві керманичі пустили з молотка приміщення редакції «Каховської зорі» та дитячої поліклініки, які довгий час слугували мешканцям Каховщини, а тут одразу стали непотрібними… Крім того, Дяченко плануєт продати приміщення єдиної комунальної аптеки в місті.

Таке враження, що міські та районні можновладці, розуміючи свої сумнівні перспективи утриматися на «троні», хочуть розпродати усе, щоб наостанок набити свої кишені, а ви каховчани, живіть як хочете.

Валентин Підгорний.

Дякуємо за відгук!