Каховка — це ми з вами

Минулого тижня каховські соцмережі сколихнуло відео, на якому дівчата-­підлітки з завидною старанністю і азартом ламають молоде, недавно посаджене деревце.

Природно, ця подія сколихнула хвилю обурення каховчан з приводу виховання молоді в цілому, відсутність гуртків та секцій (бажано сучасних і, звичайно ж, безкоштовних), кінотеатру, розважального центру і т. д.

Хтось закликав покарати за всією суворістю закону дівчат і їх батьків, хтось просто на емоціях закликав чинити самосуд, хтось звинувачував владу…

Втім, все як завжди. Були висловлювання по суті, були просто емоції. Правда, як завжди, знаходиться десь посередині.

Цікавою була поведінка і самих “винуватиць подій”, які зверталися до адміністраторів груп в соцмережах з приводу видалення відео. Спочатку це були жалісливі прохання, які незабаром переросли в матірну лайку упереміш з погрозами. Висновок з їхньої поведінки напрошується сам: підлітки ні краплі не шкодують про скоєне, а лише хочуть уникнути покарання у будь-який спосіб.

Моральна і педагогічна сторона питання зрозумілі. Але мало хто замислюється над тим, що подібні “витівки” стосуються кожного жителя Каховки. Так, зламавши деревце або лавку, встановлену за бюджетні (тобто наші з вами гроші), ми втрачаємо не тільки вже витрачене, а й платимо ще одну ціну за ремонт або відновлення зіпсованих вандалами об’єктів.

Місто вже кілька разів відновлювало арт-об’єкт “Я люблю Каховку”, регулярно ремонтує лавочки і замінює урни, розбиті не в міру активними містянами. Фонтан в парку на Светлово, не встигнувши почати роботу, припинив її, через те, що невгамовні каховчани пошкодили його комунікації. Не витримав нелегкої долі і декоративний крокодил у фонтані.
Парк, закладений навколо церкви на Светлово городяни спалили. По місту стіни будівель розмальовані адресами наркодилерів і так далі, і так далі.

На думку колишнього очільника Каховського РВВС Віталія Немерця, ці події абсолютно передбачувані, оскільки просто необхідно піклуватися про безпеку міста і збереження вже створених для городян благ. В іншому випадку ми будемо ходити по колу – висаджуючи нові дерева замість зламаних.

На жаль, чинний міський голова не дбає про збереження створених благ. Складається враження, що головною метою Дяченко і його команди є “освоєння” бюджетних коштів з обов’язковими “відкатами” і помпезні відкриття об’єктів з висвітленням в пресі та соцмережах. В подальшому об’єкти цікавлять владу виключно у вигляді нескінченних ремонтів за завищеними цінами, тому ніхто особливо і не переймається їх збереженням – чим більше зламають, тим більше відмиють грошей з бюджету.

Нікого не турбує безпека міста. Програма з установки системи відеоспостереження так і залишилася в проекті. Патрулювання вулиць міста громадським формуванням “Щит” вже практично не здійснюється через те, що влада урізала їх фінансування.

Голова громадського формування Петро Матвієнко коментує ситуацію: “Проблеми з фінансуванням у нас вже два роки. Цього року на роботу «Щита» виділили всього 50 тис., при необхідному мінімумі в 350 тис. грн. Але і цих грошей ми не побачили. Отримали лише 5 тис. грн! Незважаючи на те, що суми були узгоджені депутатами, на сесії в документах були вже зовсім інші цифри, за які і проголосували. Дяченко особисто відмовився включати нас в бюджет. Юридичний відділ, швидше за все за його ж вказівкою, не те що не допомагав писати програму, він буквально саботував її створення. На даний момент я продовжую виконувати функції голови громадського формування. Мої хлопці також по можливості намагаються підтримувати порядок. Але, у зв’язку з відсутністю коштів, всім доводиться підробляти, так що патрулюємо тільки у вільний час – п’ятницю і суботу. Раніше нам вдавалося припиняти хоч частину з того напливу вандалізму, що відбувається зараз в місті, але, мабуть, керівництву міста вигідне це свавілля».

“На жаль, щодо благоустрою міста та збереження його вигляду, ми можемо розраховувати тільки на себе. Кожен з нас повинен розуміти, що любов до рідного міста, сумлінність і небайдужість – це головна наша зброя в боротьбі за комфорт та затишок нашого міста. Каховка – це наш дім. Каховка – це ми з вами. Впевнений, що спільними зусиллями зможемо створити квітуче і, насамперед, БЕЗПЕЧНЕ місто”, – говорить Віталій Немерець.

Дякуємо за відгук!