Вже й засуджені дороги на Херсонщині латають

До ремонту доріг у Херсоні та приміських районах уже залучають засуджених. Дві фірми, які виконують ці підряди у обласному центрі та приміських районах, уклали відповідні угоди із адміністрацією Північної виправної колонії № 90. І тепер два десятки чоловіків, котрі відбувають тут покарання, працюють над модернізацією транспортної інфраструктури. Причому не безкоштовно: їм платять мінімальну зарплату, а у вихідні дні розраховуються за подвійною ставкою. Завдяки чому ті працівники, у кого є на волі діти, змогли переказати родинам зароблені гроші на підготовку до нового навчального року.

Начальник Північної ВК-90 Євген Соболєв каже, що робота в колонії і поза її межами зараз є максимум для 160 засуджених. Тоді як за наявності замовлень виробничих площ вистачило б, аби забезпечити заробітком 300-350 осіб. І проблема загострюється, оскільки чисельність «спецконтингенту» у пенітенціарному закладі збільшується. Оскільки чимало аналогічних «зон» середнього рівня безпеки, де утримують рецидивістів, в Україні або вже закрили, або готують до закриття (зокрема, на Київщині та Одещині), нових засуджених з різних регіонів тепер етапують саме до Херсона. Як результат, протягом лише останніх двох місяців кількість засуджених у Північній ВК-90 збільшилася з 732 до 850 осіб.

Приміщень тут вистачає для розміщення понад тисячі осіб, та питання не тільки в даху над головою, їжі й нормальному побуті. Однак для виправлення та соціальної адаптації у «зеків» повинна бути ще й можливість працювати. Й навчитися на життя й утримання родини саме заробляти гроші, а не красти чи відбирати їх силоміць. Роботи ж їм не вистачає: керівництво колонії навіть зверталося до Херсонської  міськради з проханням про підтримку (адже тут можуть виконувати й комунальні підряди на виготовлення лавочок, сміттєвих баків тощо). Та добилися тільки обіцянки допомогти колись – якщо в муніципальній скарбничці з’являться додаткові надходження. Та коли це буде за нинішньої економічної скрути, і чи буде взагалі, ніхто із певністю сказати не може.

Джерело

Дякуємо за відгук!