Місцеві чиновники заохочують наркоторгівлю в Каховці?

Намальованих від руки оголошень по Каховці сотні. В інтернеті можна знайти фотографії, як вночі молоді люди “оновлюють” фасади будинків. Така реклама іноді завуальована: зі скороченими словами на перший погляд непомітна. Однак, завжди стане в нагоді тим, хто дійсно шукає небезпечних розваг. Особливо уважними варто бути батькам підлітків, адже дуже часто дилери розміщують свої оголошення в тих місцях, де скупчення народу найбільше — наприклад, на площі біля “дубів”.

Протягом декількох тижнів в місцевому сегменті соцмереж опубліковано фото, на якому невідомі рекламують продаж амфетаміну. Для городян такі написи не в новинку — стіни і паркани в Каховці розписані протизаконною рекламою. Але, свіже фото з соцмереж побило рекорди за кількістю відгуків через місце розміщення надпису — навпроти Каховської прокуратури, в самісінькому серці Каховки.

Тим дивовижніше ігнорування проблеми місцевою владою: повз написи ходять депутати; кожен день фотографується Андрій Дяченко на фоні “пам’ятника корупції”; та й працівники міськвиконкому в курсі цієї проблеми. Але, “віз і нині там”.

“Місто потопає в рекламі наркотичних засобів, яку малюють на будинках та парканах і часто дорослі проходять спокійно, бо не розуміють зміст оголошень, чого не скажеш про підлітків. Законом передбачена кримінальна відповідальність, однак, головна складність полягає у відсутності живого контакту, тож довести злочин непросто. Активісти часом поодинці борються з наркодилерами, просто замальовуючи їхню “рекламу”, але ніхто не дає гарантій, що вона не з’явиться на цьому місці знову. 

Особистий приклад в школі і сім’ї, що показує життя без алкоголю, цигарок і наркотиків, засудження згубних звичок, є одним з найдієвіших заходів щодо профілактики наркоманії у підростаючого покоління “, — коментує ситуацію колишній очільник Каховського РВВС Віталій Немерець.

Небажання місцевої влади прибрати провокаційний напис складно зрозуміти, адже, коли жителі міста не прибирають сміття або спалюють листя, то адмінкомісія міськради їх штрафує.
То чому ж своєю бездіяльністю чиновники заохочують рекламу наркотиків?!

Віктор СЕМЕНЕНКО.

Дякуємо за відгук!