Cтудія кіно для каховських школярів не відкрилася з початком навчального року

В травні 2020 року студійне обладнання Каховської школи кіно і телебачення «Studio «КіТ» вилучили місцеві чиновники. Як тоді заявляла її керівниця Анна Забеліна, відбулося це без попередження і без пояснення причин:

— Це сталось 13 травня без жодних пояснень — на який термін у нас забирають техніку, чи є гарантії її збереження тими, хто нею буде користуватися? Чи буде у нас можливість відновити роботу студії після завершення карантину? Тим більше, що ми працюємо цілий рік, а заняття у нас тривають навіть влітку. Замість відповіді нам надали наказ начальниці відділу культури міськради Анни Садової від 24 квітня. В ньому пояснюється, що це здійснюється «для забезпечення повноти та достовірності відображення даних у річній фінансовій звітності». Усно Садова запевнила, що вона буде вимагати повернення нам техніки після завершення карантину. Як на мене, це мало схоже на тверду гарантію того, що все нам вернуть за першої ж потреби, — розповідала нам Анна Забєліна.

Як нам тоді пояснила Анна Садова, керівництво міськради попрохало передати їм цю техніку в тимчасове користування для зйомок відеороликів. Зазначивши, що у вересні техніку мають повернути, єдине, що може слугувати перешкодою для цього — продовження карантину.

За словами чиновниці, техніка, з урахуванням епідеміологічної ситуації, більше потрібна інформаційному відділу виконкому, щоб більш якісно і швидко інформувати населення про поточну ситуацію.

Обладнання для студії«КіТ» купувалось за рахунок місцевого бюджету у 2017 році. У 2019 році міськрада додатково виділила на оновлення техніки 150 тис. грн.

В той же час, не важко здогадатися, яким чином інформаційний відділ виконкому використовує студійне обладнання, яке купувалося для дітей. Зйомка відеокліпів, які по суті можна вважати прикритою агітацією на користь міського голови Андрія Дяченка вже стали традицією. Вони з’являються у соцмережі, на офіційній сторінці міськради і постійно крутяться на спеціально придбаному за кошти каховчан телевізорі, встановленому в холі міськради.

Наразі представники студії «КіТ» не знають, чи взагалі вдасться відновити навчання для дітей та в якому стані знаходиться техніка. В будь-якому випадку існують цілком логічні занепокоєння, що до кінця передвиборчої гонки ніхто камери не віддасть. І ці побоювання мають під собою певне підґрунтя, адже всі пам’ятають, що трапилося з поліцейським квадрокоптером, який у 2019 році на прохання правоохоронців придбала міськрада? Під час аргументації необхідності закупки коптера за 43 тис. грн. депутатам вказували на перспективи посилення безпеки на великих публічних заходах, а коли його вже купили — то міськвиконком вирішив залишити його собі. Зокрема, відео з Дяченком біля артоб’єкту “Я люблю Каховку”, що красувалося на офіційній сторінці міськради — заслуга цього “поліцейського” коптера.

Дякуємо за відгук!