На полігоні побутових відходів у Каховці виявили порушення

Порушення вимог природоохоронного законодавства на полігоні твердих побутових відходів у Каховці виявила під час позапланової перевірки Державна екологічна інспекція в Херсонській області. Про це повідомив її начальник Олексій Кузьменко.

Отримані під час перевірки дані зафіксували в акті, який склали щодо КП «Комунальне транспортне підприємство».

Державна екологічна інспекція, зокрема, виявила, що комунальне підприємство не здійснює контроль за станом підземних вод на території свого полігону, не дотримується технологічного режиму захоронення відходів, всупереч Закону України «Про відходи» не забезпечує переробку або обробку побутових відходів перед їх захороненням. Також полігон не обладнаний автомобільними вагами для обліку кількості відходів та не обладнаний мережею спостережуваних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод. Така інформація оприлюднена на офіційному інспекційному порталі.

— Для усунення порушень, виявлених під час перевірки, інспекцією надано припис. Винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, — запевнив Олексій Кузьменко.

Ініціатором проведення перевірки стала депутатка Каховської міськради Ірина Гончарова. Вона нагадала, що зауваження до роботи місцевого полігону твердих побутових відходів озвучували в місті неодноразово. Каховчани постійно скаржились і на постійні задимлення та сморід від сміттєзвалища. Проте керівництво міськради майже не звертало на ці звернення ніякої уваги.

— Тепер зрозуміло, що причинами проблем з полігоном є суцільні порушення керівництва «Комунального транспортного підприємства», який відповідає за його обслуговування. Найголовніше: екологічна інспекція виявила, що сміттєзвалище вичерпало свій ресурс захоронення. Тому робітники насипають сміття нагору, не звертаючи увагу на технологічний режим захоронення відходів, що містять вибухонебезпечні предмети. Ця сукупність факторів призводить до того, що сміття «іноді» палає. Прямо нам в обличчя! Можливо, палаюче сміттєзвалище просто вигідне для керівництва міста? – підсумовувала Ірина Гончарова.

Олег БАТУРІН. Джерело

Дякуємо за відгук!