Команда Дяченка останні дні при владі використала, щоб саботувати діяльність комунальних підприємств?

Каховська міська територіальна виборча комісія лише минулого тижня остаточно встановила результати виборів, тому нові обранці й досі не прийняли присягу. Через це містом ще керує А.Дяченко та його команда.

Підрахунок голосів затягнувся через складнощі закону про вибори, які проводились вперше за пропорційною системою та за відкритими списками. Крім того, через велике навантаження при внесенні даних, виникали збої в роботі комп’ютерної системи.

Тривалий підрахунок голосів, “міжвладдя” та байдужість Дяченка — це все в сукупності призвело до проблем з нормальним функціонуванням роботи міста. Відчули на собі бездіяльність майже всі каховчани, адже, не дивлячись на значне похолодання, опалення в закладах освіти станом на 11 листопада так і не включили. Дяченко та його команда фактично самоусунулись від управління містом, а нова команда ще не може приймати рішення через відсутність повноважень.

Проте, Віталій Немерець тримає ситуацію під особистим контролем, намагаючись фактично із зав’язаними руками її виправити: “Як ви знаєте, в каховських школах та садочках немає опалення. Не хочу думати про свідомий саботаж, але, як мінімум, про непрофесійність відповідальних осіб сказати можна.

Причин зриву опалювального сезону дві.

Перша — відсутність одного “папірця” — заяви від управління освіти до виконкому про виділення 343 тисяч гривень. Це гроші на оплату газу для опалення закладів освіти.
Якби заява надійшла в понеділок, ми б не мали такої проблеми. На жаль, вона надійшла лише сьогодні і через це ми втратили, щонайменше, тиждень. Тиждень наші діти сиділи в холодних класах… Тиждень управління освіти не могло надати цю заяву. Один-­єдиний “папірець”.

Друга — загальний борг Каховки перед “Херсонгазом” складає 800 тисяч гривень. Гроші в бюджеті є, треба лише підписати платіжку. Один-­єдиний підпис.

Але, і поки ще діючий міський голова, і поки ще діючий перший заступник, просто умили руки.

Так сталось, що опалювальний сезон прийшовся на розпал виборів та передачу влади, а тому наша команда ще не може приймати рішення. А ще більше шкода, що “стара” команда свідомо не хоче приймати рішення.

І в мене не вистачає фантазії збагнути, чим вони керуються, що через втрату влади фактично беруть в заручники дітей…

Не дивлячись на те, що ми ще не можемо приймати рішення, робимо все можливе, щоб виправити цю ситуацію. Буду тримати вас в курсі справ”, — повідомив Віталій Немерець.

Як відомо і очільниця відділу освіти О.Аркуша, і перший заступник міського голови Ю.Заремба, і директор КП “Каховтеплокомуненерго” В.Спіжов, є членами “політичного угруповання” імені Дяченка. Сам А.Дяченко ситуацію не коментує, на роботі не з’являється. Як виявилося, він вирішив відпочити, забравши свої “відгули”, яких назбирав на два роки вперед. В прямому сенсі слова “назбирав”, бо протягом декількох років суботи та неділі писав собі як робочі дні, хоча вони такими не були.

Тим часом опалення з’явилося лише в закладах, якими опікується КП “Котельщик”, школи № 1, № 2, № 5 та № 6 вимушено перейшли на дистанційну форму навчання.

Без перебільшення комуналка Каховки, в цілому, знаходиться у кризовому стані, а проблеми КПТМ “Теплокомуненерго” — це тільки перша ластівка. Наразі відомо, що крім вищезгаданих проблем, КП “КТКЕ” має багаторічні борги перед “Нафтогаз України”. Загалом сума боргу з 2017 року складає близько 4 млн. грн. Разом з тим на погашення боргів підприємство регулярно отримувало кілька мільйонну фінансову допомогу з міського бюджету, але до вирішення проблеми це чомусь нас не приблизило. Натомість аудит, що проводився на підприємстві восени 2019 року, виявив розтрату 422 тис грн, а вже 10 серпня 2020 року суд забов’язав підприємство виплатити 200 тис. грн. компенсації за незаконні кадрові призначення та звільнення А.Дяченком. Враховуючи, що це далеко не повна картина того, що відбувається на підприємстві, криза може виявитися ще глибшою.

Серед представників чинного депутатського корпусу ситуацію прокоментувала Ірина Гончарова: “Спостерігаєте, як на наступний день після провалу на виборах про місто забули ті самі люди, які ще два тижні тому розповідали нам, як вони люблять Каховку, як переймаються нею?

Не потрібна вона їм без посад. Та і з посадами не потрібна, адже це ті самі люди, які навесні забрали у лікарні гроші та віддали їх на футбол. Пам’ятаєте? Так, дякуючи каховчанам більшість з тих депутатів пішли у минуле назавжди, але деякі з них стали депутатами — Артем Трофімчук, Людмила Бендеберя, Андрій Дяченко. Не забувайте про них. Вони про вас забули наступного дня”, — вважає Ірина Гончарова.

P. S. На момент здачі номера в друкарню стало відомо про проплату відділом освіти 343 тисяч гривень. Можливо, в день виходу газети тепло в школах та садках вже буде.

3 thoughts on “Команда Дяченка останні дні при владі використала, щоб саботувати діяльність комунальних підприємств?

 • Жанна Киселева
  18.11.2020 о 22:46
  Permalink

  Volodumur Ya первая сессия только завтра. После нее новоизбранный мер и депкорпус приступают к своим полномочиям)

  Відповідь
 • Volodumur Ya
  19.11.2020 о 10:35
  Permalink

  Жанна Киселева Ну вот и “раструбите” везде и всюду, что прежняя власть “папередники” сознательно “ничего не делают”, официально обратитесь с подобным заявлением в правоохранительные органы, чтобы у этих бездельников земля горела под ногами!

  Відповідь

Дякуємо за відгук!