Місцеві вибори-2020: результати, перемоги та поразки

Пройшло більше двох тижнів, як каховчани зробили свій вибір на чергових місцевих виборах. Проте, офіційний результат ми отримали лише зараз.

Цьогоріч явка на місцеві вибори стала рекордно низькою: за даними ЦВК, тільки 36,8% українців прийшли на дільниці. Це на 10% менше, ніж на аналогічних виборах у 2015 році.
У попередньому номері ми вже писали про те, як до останнього перераховували голоси на деяких дільницях, однак на цьому «проколи» не закінчились. З журналістами “Каховської зорі” члени однієї з виборчих дільниць поділились своїми емоціями щодо того, як, на їхню думку, пройшли вибори та на якому рівні був організований виборчий процес.
«Я вважаю, що це знущання над виборчими комісіями та над головами комісій. Безсонні ночі та витрачені нерви потім дадуть про себе знати», – зазначила голова однієї з місцевих виборчих дільниць.

РАХУВАЛИ ДОВГО, ВЖЕ Є РЕЗУЛЬТАТИ, АЛЕ НЕ ВСІ

Через те, що багато протоколів дільничних виборчих комісій було відправлено на уточнення результатів волевиявлення, підрахунок затягнувся. На відміну від президентських чи парламентських, місцеві вибори організовують відповідні територіальні виборчі комісії. І саме вони встановлюють підсумки і результати голосування. Тому офіційні дані з’являться лише після того, як територіальна виборча комісія підсумує результати голосування і передасть їх безпосередньо у ЦВК.
7 листопада стало відомо про рішення Херсонського окружного адміністративного суду з вимогою перерахунку результатів виборів депутатів до обласної ради, в тому числі на округах №3 та №5 Каховської міської ТВК. Через незгоду сторін, розгляд питання перейшло до апеляційного суду, де вже 10 листопада Одеський апеляційний адміністративний суд залишив в силі це рішення. Тож, ще деякий час ми не дізнаємося фінальний склад облради.
Але, результати виборів до Каховської міської ради та міського голови вже відомі.

НОВИЙ СКЛАД МІСЬКОЇ РАДИ КАХОВСЬКОЇ ОТГ

До міської ради Каховської ОТГ за результатами обробки 100% протоколів дільничних виборчих комісій, які озвучила Каховська ТВК, проходять 7 партій.

На першому місці, за кількістю відданих голосів, знаходиться Херсонська обласна організація ПП «СЛУГА НАРОДУ», яка сумарно на всіх округах набрала 2387 голосів виборців. Найкращу підтримку партії виказали на другому окрузі, де за неї віддали 584 голоси, найгірші показники на п’ятому окрузі — 358 голоси. Таким чином партію у міськраді представлятимуть 7 депутатів. За попередніми даними повідомлення про черговість кандидатів у депутати, до депутатського корпусу увійдуть: Немерець Віталій Анатолійович (голова ОТГ), Гарькава Олена Петрівна, Кисельова Жанна Іванівна, Думінець Олександр Степанович, Гондарєва Галина Вікторівна, Барабаш Олег Євгенійович, Сєрова Олександра Іванівна.

На другому місці розмістилася Херсонська регіональна організація ПП «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», яка набрала 1856 голосів та отримала 6 депутатських мандатів у міськраді. Найкращі показники ОПЗЖ показала на другому окрузі, де отримала 412 голосів, майже в два рази менше — 234 голоси отримали представники партії на п’ятому окрузі.
За попередніми даними повідомлення про черговість кандидатів у депутати, до депутатського корпусу увійдуть: Дроздік Сергій Миколайович, Біжан Наталія Сергіївна, Гриненко Олександр Вікторович, Гончарова Ірина Анатоліївна, Радіонова Ольга Сергіївна, Зюмкін Володимир Миколайович.

На третьому місці, з відставанням від другого лише на 35 голосів, розмістилася Херсонська регіональна організація ПП «Партія Ігоря Колихаєва «НАМ ТУТ ЖИТИ!», яка набрала 1821 голос. Найбільше голосів за НТЖ віддали на п’ятому окрузі — 602, на всіх останніх представники партії набрали приблизно однаково — в два рази менше (від 295 до 322). Цей результат дозволив партії мати представництво у міськраді з 6 депутатів: Мясникян Вегандз Деренікович, Жужа Тетяна Вікторівна, Митрович Марина Валентинівна, Скороход Руслан Володимирович, Місюра Валентин Валерійович, Юрасова Валентина Сергіївна.

Політична партія Андрія Дяченка Каховська міська організація ПП «ПРОПОЗИЦІЯ», за результатами волевиявлення опинилася на четвертому місці. За неї віддали голоси 1451 жителів ОТГ. Що цікаво, найбільше голосів за неї віддали на першому окрузі (394 голоси), до якого входить східна частина міста, і жителі якої були найбільше невдоволені політикою місцевої влади. Втім, високий показник на цьому окрузі – це заслуга директора КП “КТП” А.Трофімчука, за якого віддали 195 голосів, що навіть більше, ніж віддали за партію, скажімо, на пятому окрузі (138). Таким чином “ПРОПОЗИЦІЯ” отримала 5 мандатів: Дяченко Андрій Андрійович, Трофімчук Артем Анатолійович, Бендеберя Людмила Костянтинівна, Перемежко Антон Васильович, Аркуша Олександра Вікторівна.

На п’ятому місці опинилася Херсонська обласна організація ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБʼЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА», яка в останні дні підрахунку змогла на два голоси випередити “Європейську солідарність”, отримавши 948 голосів. Ця перевага у два голоси дозволила БЮТу мати у своєму активі на одного депутата більше – 4 проти 3 у “ЄС”: Романенко Руслан Васильович, Гончарова Тетяна Сергіївна, Тернавський Олександр Валерійович, Комягін Петро Володимирович.

«Європейська солідарність»: Гончар Михайло Васильович, Єрофєєв Віталій Васильович, Салтиков Олександр Миколайович.

Закриває список партій, що ввійшли до міськради Херсонська обласна організація Партії Зелених України, за яку віддали голоси 671 виборець, що дозволило їй отримати представництво з трьох депутатів у міськраді: Капустіна Наталія Олександрівна, Білодід Олександр Віталійович, Давиденко Юрій Вікторович.

Найближчим до подолання виборчої квоти, з тих партій, що не увійшли до складу нової міськради була Херсонська обласна організація ПП «НАШ КРАЙ», за яку проголосували 564 чоловік, наступною була Каховська місцева організація «Радикальна партія Олега Ляшка» — 319 голосів, інші партії набрали від 66 до 258 голосів.

КІНЦЕВИЙ РЕЗУЛЬТАТ БОРОТЬБИ ЗА КРІСЛО ГОЛОВИ ОТГ

Оприлюднюємо й повний результат голосування за голову ОТГ. Як вже відомо, головою Каховської ОТГ став Немерець Віталій Анатолійович, за якого віддали голос 24,34% виборців (3168 голосів).

На другому місці опинився Дяченко Андрій Андрійович, який відстав від лідера перегонів приблизно на тисячу голосів — 17,69% (2303 голосів).

На третьому місці розмістився Філіпчук Павло Ігорович — 16,41% (2136 голосів).

На четвертому місці, за результатом голосування, опинився Мясникян Вегандз Деренікович — 14,12% (1838 голосів).

П’ятірку лідерів перегонів закриває Гончарова Ірина Анатоліївна, з показником у 8,86% (1154 голосів).

Останні кандидати набрали менше тисячі голосів та суттєву боротьбу лідерам нав’язати не змогли: Капустіна Наталія Олександрівна (5,32%, 693 голоси), Гончар Михайло Васильович (3,62%, 472 голоси), Карасевич Олександр Петрович (3,26%, 425 голоси), Малишенко Галина Володимирівна (2,06%, 269 голосів), Дяченко Андрій Сергійович (2,01%, 262 голоси), Мартиненко Олег Анатолійович (1,04%, 136 голосів), Ушаков Сергій Васильович (0,68%, 89 голоси), Таран Василь Петрович (0,53%, 69 голосів).

ЩО ДАЛІ?

Кожен обраний депутат місцевої ради та обраний сільський, селищний, міський голова зобов’язаний протягом 20-ти днів після офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів подати до своєї територіальної виборчої комісії заяву про реєстрацію обраним депутатом/головою (частина 1 статті 283 Виборчого кодексу України). У цій заяві особа повинна вказати також про наявність/відсутність іншого представницького мандату. Також потрібно вказати про одночасне балотування/небалотування кандидатом у депутати до двох рівнів місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови.

Нагадуємо, що після отримання заяв від обраних депутатів і голови із необхідними додатками територіальна виборча комісія за результатами розгляду поданих документів не пізніше 5-ти днів приймає рішення про реєстрацію обраних депутатів/голови.

У разі неподання у вищезазначений строк особою, обраною депутатом місцевої ради чи сільським, селищним, міським головою заяви про реєстрацію, а у відповідних випадках — неподання копії заяви про припинення іншого представницького мандату (для осіб, обраних депутатами або відповідним головою), документів про звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови (для відповідного голови), а також при поданні заяви про відмову від депутатського мандата, посади сільського, селищного, міського голови, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання особи такою, що відмовилася від депутатського мандата, посади сільського, селищного, міського голови (частини 4, 5 статті 283 Виборчого кодексу України).

Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р., перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради (2/3 від загального складу ради), частина 4 статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»)).

Підготував Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук!