Реорганізовувати заклади позашкілля у Каховці передумали

Три заклади вже перебувають у стадії ліквідації.

Скасувати рішення міськради про ліквідацію станцій юних техніків і натуралістів та Центру дитячої творчості як окремих юридичних осіб і об’єднання їх в єдиний Центр позашкільної освіти планують у Каховці. Відповідний проєкт рішення міськради оприлюднили на її офіційному сайті, а розглянути його планується найближчим часом. У ньому вказано, що реорганізація закладів “викликала суспільний резонанс та фактично не була реалізована”.

– Про існування цього проєкту я вперше чую. Наше управління його не готувало. Більше того, на наступній сесії міськради депутати вже мали затверджувати передавальні акти щодо майна закладів позашкільної освіти, процедура ліквідації яких перебуває на стадії завершення. Коли ми обговорювали це питання з заступницею міського голови Галиною Гондаревою, вона сказала, що реорганізація позашкілля буде призупинена до остаточного приєднання закладів освіти з приєднаних до Каховської ОТГ сільських громад. Колективи СЮТ, СЮН і ЦДТ я вже попередила, що працювати у 2021 році ми продовжимо в старому режимі, — прокоментувала начальниця управління освіти міськради Олександра Аркуша.

– Міськраді пропонується скасувати її рішення про реорганізацію позашкілля, яке ми вважаємо передчасним. Адже спочатку потрібно проаналізувати всі ресурси нашої громади, переглянути концепцію розвитку позашкільних закладів з урахуванням усіх приєднаних сіл. Нема сенсу поспішати, не розуміючи, яка у нас територія, відстань. До того ж, ми ще не маємо паспорту Каховської об’єднаної громади. Коли все це зробимо, тоді й будемо розглядати конкретні рішення, — пояснила новопризначена заступниця міського голови Галина Гондарева.

Нагадаємо, що рішення про об’єднання позашкільних закладів Каховська міськрада прийняла 20 серпня. Воно викликало критику у частини каховчан. Їх, зокрема, обурило, що цю реорганізацію місцева влада намагалась здійснити тишком-нишком, нічого не пояснивши громаді і обмежившись кількома повідомленнями в соцмережах.

Зауваження виникли і у тодішньої начальниці управління освіти і науки облдержадміністрації Ірини Дробиш. За її словами, в намірах оптимізувати позашкілля ніяк не були враховані інтереси дітей з Чорноморівки, Роздольного, Малокаховки і Коробків, які увійшли до складу Каховської ОТГ.

До речі, в сусідній Новій Каховці заклади позашкільної освіти об’єднали ще наприкінці 2018 року. Тамтешні СЮН, СЮТ та Центр спорту, туризму і екскурсій «Данапріс» приєднали до Будинку дитячої творчості. Тоді це викликало чималий резонанс у місті і занепокоєння співробітників цих закладів. Тепер же начальниця відділу освіти Новокаховської міськради Лілія Микитенко стверджує, що цією реформою вони залишились задоволені.

Олег БАТУРІН. Джерело

Дякуємо за відгук!