Що коїться у лікарні?

У Каховській ЦРЛ виник конфлікт між медичним персоналом поліклініки та адміністрацією закладу. Медсестри та санітарки звернулись до міської, районної, обласної влади та навіть до інспекції з праці, аби отримати захист.

Декілька десятків медсестр та санітарок прийшли на зустріч з першою заступницею голови Каховської РДА Ольгою Вакулич ввечері 26 листопада, щоб розповісти про те, що коїться у лікарні.

За словами медичних працівників, їх, під тиском, хочуть перевести з поліклініки до терапевтичного та дитячого стаціонарних відділень, де нині лікують хворих на ковід‑19 та пневмонію. За їх словами, це робиться примусом, без забезпечення необхідного захисту, а також без відповідних доплат. Тим, хто відмовляється переходити до відділень — вказують на двері.

«Багато хто з нас не проти перевестися, але, проблема в тому, що лікарня не забезпечує нас жодними засобами захисту. Нам пропонують за власні кошти купувати мило, сміттєві пакети, клейонку на операційний стіл, щитки для обличчя, папір. Навіть ремонти в приміщеннях ЦРЛ нам доводилося робити за свої гроші. Ми самі фарбували приміщення лікарні та за власний кошт робили ремонт громадського туалету. Водночас, усі доплати з нас зняли, навіть матеріальну допомогу на оздоровлення ледве виплачують. А обіцяні державою доплати для тих, хто лікує хворих на ковід‑19 ми взагалі не бачили. Їх не отримували навіть ті, хто заразився на роботі. Нам говорять про те, що ми ще маємо довести, що інфікувалися на робочому місці. Ми відчуваємо справжній булінг кожен день. Уже просто накипіло! Бо у кожної людини є елементарні права, а тут таке враження, ніби ми потрапили в рабство», — розповідають працівниці лікарні.

На підтвердження своїх слів медичні сестри та санітарки принесли накази, а також розповіли про те, що місяць тому з ЦРЛ звільнилась ціла зміна медперсоналу. Крім цього, старша медична сестра їх відділення вже отримала «покарання»: її перевели звичайною медичною сестрою до приймального покою.

«Знаєте, якби нам просто, по-людськи, сказали, чому нас збираються скоротити, ми б ще зрозуміли. Але поки ми залишаємось сірою масою для нашого керівництва. Якби ви знали, як боляче це вислуховувати! Ми працюємо вже багато років у нашій лікарні і добре робимо свою роботу. За що ми маємо вислуховувати ці образи?», — жаліються присутні на зустрічі.

«Нам дзвонять, бо знають куди дзвонити. Ми знаємо про більшість озвучених проблем. Але до вас ніхто не мав рішучості заявити про це публічно, від свого імені. Дико мені чути й про те, що працівникам доводиться щось купувати за власний рахунок. Адже лише торік заклад не використав близько 4 млн. грн, виділених з місцевих бюджетів. Потім ці гроші повернулися до місцевих рад. Звісно, цього року кошти громади більше не виділяли», — звернулась до присутніх Ольга Вакулич.

Директорка КНП «Каховська ЦРЛ» Олена Мазур відреагувала на скаргу у мережі Фейсбук та звинуватила медичних працівників у тому, що вони банально не хочуть працювати та йти на поміч тим колегам, які борються із пандемією у відділеннях: «Ситуація виникла через моє розпорядження провести ротацію медсестер. Ті, хто працюють в лікарні з хворими на ковід‑19 повинні відпочити від великого навантаження, яке вони тримають вже декілька місяців. На їх місце повинні прийти сестри, які працюють в поліклініці, де навантаження майже немає. Саме це їх обурило. Тому вони прийшли до голови РДА з вимогою залишити все як є, подалі від небезпеки. Звісно, вони це не кажуть вголос. Щоб виправдати свою ницість, вони розповсюджують чутки про непідготовленість лікарні до пандемії. Про відсутність захисту. Про відсутність ліжок. Це — відверта брехня. А коли їх змушують виконувати обов’язки — здіймають ґвалт у соціальних мережах. І що цікаво — вони знаходять в цьому підтримку!».

Крім цього, Олена Борисівна звинуватила у проблемах лікарні і районну владу: «Саме тому вони пішли до голови РДА, бездіяльність якого на початку пандемії поставила під загрозу підготовку лікарні по боротьби з КОВІД. Чесно, не знаю, чим закінчилась зустріч голови РДА та медичних працівників. Можливо, він їм дозволив не виконувати свої обов’язки та самоусунутись від допомоги хворим на КОВІД».

До виходу цієї статті, медичний персонал продовжував майже кожного дня дзвонити до редакції та благає про підтримку. Адже, за їх словами, саме після зустрічі в РДА на робочих місцях з’явились засоби дезінфекції та захисту, також, нарешті, піднялось питання страхування працівників. А от тиск на працівників, за їх словами, працює в посиленому режимі.

«Премій нам більше не бачити, пишіть пояснення свого звернення, пишіть заяви на звільнення», — розповідають працівники ЦРЛ.

Чи дійдуть згоди у Каховській ЦРЛ та про те, які рішення приймуть відповідні органи влади, — слідкуватимемо і надалі.

Олександра СЄРОВА.

3 thoughts on “Що коїться у лікарні?

Дякуємо за відгук!