Учнівській телестудії в ЗОШ №1 бути…

У кінці цієї фрази розділовий знак «!» чи «?» може поставити кожен з вас, шановні читачі. Адже саме від вас залежить — це буде ствердження чи запитання…

«Концепторія» — місце, де творяться сенси…

Навчаючись у школі, діти здобувають певні знання, уміння, але для того, щоб вони розвивалися всебічно, мали творчі здобутки, компетентність, шкільних занять замало. Тож творчі вчителі та учні весь час знаходяться в пошуку чогось нового та цікавого.

Так старшокласники Каховської загальноосвітньої школи № 1 стали учасниками проєкту «ConnectED» від GoFundEd та за підтримки програми «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), агентства з міжнародного розвитку США (USAID Ukraine — USAID Україна), ГО Центр Інноваційної Освіти “Про Світ”.

Цей проєкт відрізняється від інших. За його умовами, учасники не отримують кошти на реалізацію задумки, а повинні самі знайти їх. Звичайно, організатори не залишають школярів сам на сам з проблемою, вони проводять відповідні тренінги, аби навчити всього необхідного для того, щоб проєкт був профінансованим і закінчився успішно.

Ще однією родзинкою ConnectED є те, що у проєкті беруть участь відразу 3 школи. Кожен навчальний заклад створює команду з 4 учнів та педагога, які готові об’єднатись з такими ж командами з інших регіонів країни, пройти інноваційне онлайн-­навчання, створити власний проєкт та зібрати кошти для його реалізації на платформі GoFundEd.

Мета організаторів не тільки навчити створювати проєкти, познайомити з фандрейзингом (збором коштів), а об’єднати Південь, Захід і Схід України, щоб спільними зусиллями створити креативний медіапростір у школах.

Тобто, спільно з каховчанами працюють учні Надвірнянської ЗОШ № 1 (Івано-­Франківська обл) та Боярського академічного ліцею (Київська обл). Створення шкільної телестудії «Концепторія» — саме цей напрямок обрали школярі, оскільки впевнені, що «сучасний креативний простір у Новій українській школі — це не виставка малюнків, не концерт в актовій залі, а місце, яке стане центром розвитку талантів дітей за допомогою сучасних медіатехнологій». Основна ідея проєкту полягає у створенні шкільної телестудії та шкільного телеканалу в YouTube, який регулярно буде наповнюватись новими випусками цікавих телепередач.

До каховської команди увійшли Стріла Світлана, Нагорна Ярослава, Прокопець Анна, Гуменюк Вікторія та вчитель-­ментор — педагог-­організатор Рябова Галина Олександрівна.
Учні мріють спробувати себе у ролі ведучих, режисерів, операторів. Бажаючі матимуть таку можливість, коли проєкт буде реалізовано, закуплено необхідне технічне обладнання — аудіо та відеоапаратуру.

Організатори проводять для учасників онлайн-­заняття в ZOOM, під час яких навчають командної роботи, проєктному менеджменту тощо. Старшокласниці впевнені, що надалі вони вже зможуть самостійно створювати проєкти.

Для реалізації ініціативи вже зроблено перші кроки: виділене окреме приміщення у школі, що в майбутньому стане телестудією, проведено опитування учнів стосовно тематики телепередач, проводиться збір коштів.

Ініціатори заручились підтримкою каховських професіоналів, майстрів відеосправи, котрі готові до співпраці, обіцяють провести майстер-­класи для дітей, поділитись своєю майстерністю.

Важливо! Адміністрація школи має можливість відкрити гурток на базі цього ресурсу.

— Я бачу школу як місце, де діти отримують величезну кількість інформації, при цьому мають мінімальний розмір практичних навичок, — ділиться думками Галина Олександрівна Рябова. — «Концепторія» — місце, де творяться сенси, це той сучасний креативний центр, де розвиватимуться і творчі, і наукові здібності учнів…

Що необхідно для реалізації проєкту

Для реалізації проєкту необхідна підтримка благодійників. Бюджет становить 50 тис. грн (для кожного навчального закладу), наразі Каховська ЗОШ № 1 зібрала близько 21 000 грн. Підтримати збір коштів на втілення проєкту може кожен, перерахувавши комфортну для себе суму на платформі «GoFundEd».

За умовами, якщо до визначеного строку буде зібрано менше 50% коштів, проєкт вважатиметься не профінансованим, а кошти повернуться доброчинцям. На реалізацію задуму було виділено всього 30 днів, але зважаючи на непросту ситуацію в країні, пов’язану з коронавірусом, збір коштів продовжено на 10 днів, до 9 грудня. Тобто маємо можливість допомогти мрії школярів здійснитися.

Навіщо школі телестудія?

Робота над створенням шкільного медіапростору дозволить розвинути сильні сторони кожної дитини, а саме:

  • творчі здібності (дизайн, оформлення приміщення шляхом розпису стін, робота над образом ведучих, створення костюмів, студійний грим);
  • комунікаційні навички (подолання страху публічного виступу, психологічних бар’єрів, стереотипів, медіа етикет);
  • цифрова грамотність (робота зі спеціальним програмним забезпеченням, відеокамерою, комп’ютером, системою освітлення).

А також допоможе дітям розвивати: креативність, критичне мислення, медіаграмотність, дозволить відчути себе у ролі телеведучого, редактора, оператора, збільшить інтерес учнів до актуальних подій, що відбуваються у школі та місті.

Навички кінозйомок допоможуть дітям у створенні якісних відеороликів, а згодом і відкриття ютуб каналу школи для демонстрації новин, здобутків, навчальних роликів.

Як збирають кошти

Як вже говорилося, школярі повинні знайти кошти самостійно, звертаючись до доброчинців та створюючи власні активності. Так учні ЗОШ № 1 збирали макулатуру, провели благодійний кіносеанс під відкритим небом та креативну фотосесію для вчителів та учнів. Через карантинні обмеження, на жаль, багато запланованих акцій провести не вдалося.
Ініціативу дітей підтримали батьки учнів, вчителі, доброчинці міста, випускники школи.

Довідка: Чому вирішили використати краудфандингову (громадське фінансування) платформу для збору грошей? На сьогодні це найбільш прозорий та цивілізований спосіб збору коштів для реалізації ідей. З платформою оформлюється офіційний договір. На її рахунки кошти збираються, вона ж і здійснює закупівлю обраного обладнання.

Команда ЗОШ № 1 – на фінішній прямій. ПІДТРИМАЙТЕ!

Натискайте на посилання gof.org.ua/campaigns/konczeptoriya і підтримуйте проєкт наших учнів.

Ви допоможете здійснити мрію багатьох дітей школи та зробити їхнє навчання більш цікавим та продуктивним. Нехай наші діти побачать, що спільними зусиллями, підтримуючи один одного, можна досягти неймовірного!

Підготувала Олена Демченко.

Дякуємо за відгук!