Заборгованість КЗЕЗУ росте, але керівництво не бачить причин для паніки

Саме так стисло можна резюмувати виступ директора заводу Ярослава Микитина на засіданні виконкому 16 лютого.

За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Андрія Скрипніченка борг по заробітній платні виник на підприємстві ще в березні 2020.

– В березні на нашому фланговому підприємстві виникли борги. Станом на початок 2021 року вони збільшились з 15 млн грн, до 22.4 млн грн. Ще в минулому році ми пять разів збирались на комісії по вирішенню цього питання, ще дві комісії проводились в області, – повідомив Вадим Андрійович.

Як він зазначив КЗЕЗУ вже проінспектували спеціалісти Державної служби України з питань праці, ними було зроблено припис, графік погашення боргів перед робітниками, однак до сьогоднішнього дня ситуація ніяк не змінюється.

За словами директора заводу Я.Микитина, його вини в критичній ситуації, що спостерігається останні роки, немає.

– Фінансовий директор допустив помилку, через що ми залишились без оборотних коштів. Втім, завдання минулого року ми насилу, але виконали. Рік ми закінчили з “плюсом”, в цьому році договорів укладено вже в два з половиною рази більше, приблизно на 600 млн грн. Є велике замовлення “Укрзалізниці”, також є договори на експорт на 2 млн євро.

Всі думають, що завод вмирає, але ні, ми серйозно працюємо над тим, щоб заповнити оборотні кошти. Думаю, що 2021 рік ми завершимо з показниками 160-200 % до минулого року”, – розповів членам виконкому Ярослав Микитин.

Не дивлячись на оптимістичні прогнози директора щодо майбутнього підприємства, він підтверджує факт масового звільнення робітників з “КЗЕЗУ”. На даний момент мова йде приблизно про 80 заяв заводчан, бажаючих отримати розрахунок по звільненню. Однак, розраховувати на виплати звільненим та нині працюючим робітникам в найближчий місяць не варто.

– Зараз заяви написали на розрахунок приблизно 80 чоловік, але я вже говорив, що відразу заплатити всім ми не зможемо. Будемо намагатися погасити хоча б половину. До травня, до Великодня постараємося погасити заборгованість повністю. Ми практично регулярно платили аванси робітникам по 4-5 тис грн, щоб якось підтримати людей і вони могли протягнути в цей важкий період. Завод не вмирає, не вмирав і не буде вмирати. Тієї роботи, що нам потрібно робити, ще дуже багато, – підкреслив директор КЗЕЗУ.

3 thoughts on “Заборгованість КЗЕЗУ росте, але керівництво не бачить причин для паніки

Дякуємо за відгук!