Енергетична утилізація сміття: як у Каховці збираються виробляти електроенергію з побутових відходів

В країнах Європи енергетична утилізація побутових відходів є наступним кроком після їх сортування. Місцева влада Каховки, схоже, хоче одразу перестрибнути через перший крок і приступити до виготовлення електроенергії зі сміття.

Про це 18 лютого на сесії Каховської міськради повідомив перший заступник міського голови Каховки Руслан Романенко.

Мова йде про пропозицію ТОВ “Німецько-українське підприємство “Браун Індастріал Технолоджі”, яку отримали також в Херсоні та вже встигли схвально на неї відреагувати. Ключова ідея запропонованої співпраці полягає у створенні спільного підприємства з переробки сміття. Більшу частину необхідного фінансування бере на себе інвестор, міська рада може зменшити свою частку до 5%:

— Від Каховки необхідно вкласти 30% від потрібної суми — близько 1,8 млн євро. Такі кошти не підйомні для бюджету нашої громади. Але є варіант залучити банк і ми тоді зможемо сплатити лише 5% від цієї суми — 300 тис євро. Теж чимало, але більш реалістично, — повідомив заступник міського голови.

На його думку, завдяки “зеленому тарифу” проєкт може “відбитися” вже за 4 роки функціонування. Загальна потужність такої електростанції, за підрахунками спеціалістів, — близько 1,5 мвт. Наразі розглядають два місця для потенційного розміщення підприємства: безпосередньо на полігоні твердих побутових відходів та біля очисних споруд. Переживати через близькість до міста не варто, адже виробництво цілком екологічне.

Наразі спеціалісти роблять всі необхідні розрахунки та збираються дізнатися досвід інших громад, які вже успішно втілили схожі проєкти на своїх територіях.

Дякуємо за відгук!