Освітян з приєднаних до Каховки сільських шкіл обурили заяви місцевих чиновників

Заява чиновників Каховської міськради обурила освітян із приєднаних до громади сільських шкіл. Про це розповіла перша заступниця голови Каховської райдержадміністрації Ольга Вакулич.

— До міської громади перейшли 4 школи. Разом із ними місцевий бюджет отримав залишки освітньої субвенції в 4 млн грн. Але й самі навчальні заклади перейшли добре укомплектованими, адже за останні 3 роки ми вклали в них чималі кошти, забезпечили сучасними і сертифікованими класами фізики, біології, математики та з інших предметів. Деяким із цих закладів могли б позаздрити і деякі міські школи, — пояснила вона.

Найбільш резонансною виявилась заява начальниці управління освіти Каховської міськради Олександри Аркуші про відсутність коштів на розвиток місцевих закладів освіти. На сесії міськради 18 лютого вона заявила, що через приєднання сільських шкіл у бюджеті утворилася “дірка” в 4 млн грн.

— Ми хотіли б направляти гроші на модернізацію систем пожежної безпеки, на програму з безпечного харчування, потрібне обладнання та ремонти. Натомість нам не вистачає коштів навіть на зарплату працівникам шкіл, — наголосила вона.

— Дірка в бюджеті Каховської громади не могла утворитися через приєднання сільських шкіл. Адже разом із закладами місто отримало залишки освітньої субвенції, передбаченої на зарплату освітян до кінця поточного навчального року. Зокрема, разом із роздольненською школою місто отримало залишки в 1,32 млн грн, разом із малокаховською школою — 1,25 млн грн, коробківською — 1,2 млн грн. Тож говорити про “дірку” і звинувачувати в цьому сільські школи щонайменше некоректно! — заперечила начальниця відділу освіти Каховської райдержадміністрації Тетяна Калініченко.

За її словами, приєднані до Каховки школи Малокаховки і Коробків оснащені повноцінною пожежною сигналізацією з системами сповіщення. Сільські вчителі ліквідованого “старого” Каховського району мали підвищені доплати за престижність, а на харчування кожного учня початкових класів виділяли 28 грн/день, тоді як зараз міськрада фінансує на рівні лише 12 грн/день.

— Тож ця дірка в бюджеті громади могла виникнути з якоїсь іншої причини, але не через приєднані до неї сільські школи. І посадовцям міськради варто було б розібратися, що саме її спричинило, — додала Тетяна Калініченко.

Олег БАТУРІН.

На фото автора: На уроці в Роздольненській школі. Після приєднання села до Каховської громади заклад став частиною його освітньої мережі.

Джерело

Дякуємо за відгук!