Спортивний клуб “Каховка” залишили без фінансової підтримки

З місцевого бюджету клубу планували виділити 200 тис. грн.

Залишити спортивний клуб “Каховка” без фінансової підтримки у 2021 році вирішила Каховська міськрада. Чиновники запланували виділити йому 200 тисяч гривень “на проведення та участь у навчально-тренувальних змаганнях, зборах, спортивних заходах всеукраїнського та обласного рівня, забезпечення спортивною формою, екіпіруванням, медикаментами, спортінвентарем тощо”. Проте, за пропозицією секретаря міськради Ірини Гончарової, ці кошти вирішили направити на інші цілі.

— В СК “Каховка” грають дорослі футболісти. Вважаю, що було б правильніше підтримувати і розвивати дитячі футбольні команди, які займаються в Дитячо-юнацькій спортивній школі. Адже батькам юних спортсменів доводиться сплачувати від 300 до 500 грн за участь в одноденному турніру обласного рівня, 600-700 грн — якщо матч відбувається за межами області. Додайте до цього вартість футбольної форми від 1 тисячі грн. Далеко не всім батькам такі витрати по кишені, — пояснила вона.

Проте не всі депутати міськради погодились з цими доводами. Деякі з них зауважили, що ДЮСШ має фінансову підтримку з місцевого бюджету, яка передбачає участь дитячо-юнацьких команд у різноманітних турнірах.

— Так, батькам іноді доводиться сплачувати за участь своїх дітей у комерційних змаганнях, які не фінансуються з бюджету і не включені до календаря масово-спортивних заходів. Як правило, ініціюють такі поїздки самі тренери, які хочуть, щоб їхні команди брали участь у комерційних турнірах. Натомість, на мою думку, підтримувати необхідно не лише дитячо-юнацькі, а й дорослі команди. СК “Каховка” є лідером з відвідуваності вболівальників серед аматорських клубів. І ця команда нашому місту потрібна. Крім того, як не вірю, що в разі додаткового виділення коштів для ДЮСШ, ці гроші справді підуть на цю спортивну школу. З подібними ситуаціями ми стикалися вже неодноразово, — зауважив депутат міськради Віктор Зубков.

Проте через брак коштів у бюджеті Каховської громади передбачені СК “Каховка” 200 тисяч гривень вирішили направити в резервний фонд.

Нагадаємо, що питання фінансування цього спортивного клубу в останні роки викликало чимало зауважень у депутатського корпусу. Це не завадило виділити йому у 2019 році 500 тис. грн, у 2020-му — 546 тис. грн. Співзасновником СК “Каховка” є депутат міськради попереднього скликання і колишній соратник тодішнього міського голови Каховки Ігор Хомінець.

Як ми вже повідомляли, СК “Каховка” нещодавно посів третє місце в турнірі на Відкритий Кубок Асоціації футболу Автономної республіки Крим та Севастополя, поступившись сімферопольській “Таврії” та новокаховській “Енергії”.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Дякуємо за відгук!