Чому стався поліетиленовий апокаліпсис навколо каховського звалища?

Проблема сміттєзвалища у Каховці має суспільний інтерес давно. Раніше сміття постійно горіло, їдкий дим ширився вулицями Каховки та сусідніх Коробків і Любимівки. Зі зміною міського керівництва проблема підпалу сміття була вирішена. Однак, нещодавно виникла зовсім інша проблема – легке сміття (поліетилен) почало розлітатися навколишніми територіями.

Про причини поліетиленового апокаліпсиса говорить перший заступник каховського міського голови, перший заступник голови міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Руслан Романенко: «Пакетів стало багато, тому що я заборонив спалювати сміття. Однак, тепер ми бачимо другу сторону медалі – пакети накопичуються, і при сильному вітрі, який нещодавно був, розлітаються прилеглими територіями до полігону. Захисна сітка там є, але ми вже наварили подовжувачі, натягнемо ще додатковий ряд. Висота захисного перекриття сягатиме 3 метрів». Також Руслан Васильович говорить про те, що уникнути розлітання сміття можна було б, загортаючи його землею, але саме в цей час зламався бульдозер.

«Чекаємо запчастини для бульдозера, щоб пригорнути землею, але в будь-якому випадку палити сміття не будемо», — додає Романенко.

Позбутися наслідків розлітання сміття можна було б швидше, провівши толоку, що була, між іншим, запланована на 3 березня. Втім, запровадження карантинних обмежень унеможливили великі зібрання людей, тому сьогодні каховські чиновники говорять про те, що все буде прибрано силами працівників КП «Комунальне транспортне підприємство».

Джерело

3 thoughts on “Чому стався поліетиленовий апокаліпсис навколо каховського звалища?

 • Volodumur Ya
  23.03.2021 о 18:46
  Permalink

  В “нормальних” хазяїв все робиться так, як повинно робитися. Але в нашому суспільстві ніхто та мабуть ніколи не буде робити так, як робиться в дійсних хазяїв. І причина буде тому інструкції, вказівки, директиви, заборони, відсутність якогось розпорядження, тощо … Ось, наприклад, закрили здоровезну котельню, а замість неї поставили міні котельні. Найшли вихід. Можливо й сміття – вторсировини переробляти на якісь матеріали… Але… норми та директиви не дозволяють. То будемо сторіччями милуватися різнобарвними пакетиками, пляшечками, каністрочками, колесиками… доки вони самі собою перетліють та отруять нашу родючу землю.

  Відповідь
 • Тетяна Костецька
  23.03.2021 о 19:35
  Permalink

  Переробка, утилізація сміття звичайно необхідна, але зменшити пластикове сміття повинні ми самі шляхом відмови від пластику по максимуму де це можливо

  Відповідь

Дякуємо за відгук!