Шокуючі премії начальниці управління освіти можуть обернутися кримінальною відповідальністю

Історія з нарахуванням Олександрі Аркуші 68,5 тис. грн. за 16 робочих днів у березні 2020 року знайшла несподіване продовження. В ході проведення перевірки встановлено, що премія у розмірі майже 11 посадових окладів, чиновниці була перечислена за підробленими документами.

Як розповіла секретар міської ради Ірина Гончарова, премія тоді нараховувалась за розпорядженням тодішнього міського голови А. А. Дяченка, на підставі подання управління освіти, що було підписане начальником планово-­економічного відділу. Проте, в самому відділі це подання не готували. Згідно пояснень начальниці планово-­економічного відділу, Аркуша особисто зверталась до неї з проханням підготувати та підписати цей документ, проте вона їй відмовила. Але це не завадило такому документу з’явитися. Хто саме його підписав чужим ім’ям — невідомо.

Крім цього, відповідно до п. 3.2 Положення про преміювання працівників апарату виконавчого комітету та інших виконавчих органів Каховської міської ради, від 19.06.2018, преміюванню підлягають усі працівники, крім працюючих перший місяць. Однак, незважаючи на вищевказане застереження, Аркушу О. В. було премійовано, хоча остання пропрацювала на той час лише 23 календарних дні.

Закономірно, що у діях Дяченка А. А. та Аркуші О. В. вбачаються ознаки кримінальних правопорушень за привласнення та розтрату майна і підробку документів, що призвело до завдання матеріальної шкоди місцевому бюджету.

Наразі, всі документи, що стосуються цієї справи, передані до правоохоронних органів, яким і доведеться з’ясовувати походження фіктивних підписів на документах.

Нагадаємо, свого часу вищезгадане преміювання вже викликало обурення каховчан, адже відбувалося на фоні відправлення інших освітян у відпустки за власний рахунок та скорочення інших видатків соціальної направленості.

2 thoughts on “Шокуючі премії начальниці управління освіти можуть обернутися кримінальною відповідальністю

 • Сергій Станіславович
  25.03.2021 о 20:38
  Permalink

  А кто проверит премии главного бухгалтера и ее приближенных в Каховском профессиональном аграрном лицее в СЕЛЕ Зеленый Под Каховского района!?
  Сотрудники написали не один десяток писем в разные инстанции, все по-прежнему, грабят сотнями тысяч гос. казну! Чья банда?

  Відповідь

Дякуємо за відгук!