На трьох об’єктах, збудованих управлінням освіти у минулому році, вкрадено 50% коштів

Про це говорять висновки судових експертів, які провели дослідження використання коштів та затрачених матеріалів на будівництві баскетбольного майданчика біля ДЮСШ, легкоатлетичного залу в підвальному приміщенні ДЮСШ та спортивного майданчика в школі №1.

Проводилось дослідження в рамках перевірки установ, організацій та закладів Каховської міської ради (затвердженої рішенням сесії міської ради від 28.01.2021).

Для прикладу, встановлено, що при витрачених 260 тис. грн. на будівництво баскетбольного майданчика, реальна його вартість не мала перевищити близько 126 тис. грн. Що цікаво, умисне завищення загального кошторису на 51% (!) відбувалося через вписання до нього деяких видів робіт, які взагалі не проводились, або завищенням витрат матеріалів, подекуди на 99,5% , від необхідних. Так, згідно будівельних норм та оцінки експертів на згаданому об’єкті мали використати близько 0,7 кг розміточної фарби, але згідно кошторису витрачено було 135 кг фарби. Тобто 99,5% цієї самої фарби існували лише на папері, а бюджет тільки на цьому матеріалі втратив більше 34 тис. грн., замість необхідних 250 грн.

Інший приклад: пігмент для фарбування гумової крихти, якого списали 200 кг, на 13,6 тис. грн., при необхідних та використаних — 13 кг. Або розчинник, при закупівлі якого зникло близько 33 тис. грн., через те, що згідно з документами, використали аж цілих 800 кг, з необхідних — 23 кг.

Як бачимо, тут і близько немає можливості списати ці наднормові витрати на похибку у вимірах. Більш того, були знайдені випадки наднормового завищення податкових нарахувань на роботи, проведені підрядником.

Щодо легкоатлетичної зали, то вона обійшлась майже на 100 тис. грн. дорожче ніж мала. Але найбільш вражає те, що наші побоювання ще на початку проведення цих робіт, щодо їх вкрай низької якості — підтвердились. В тій же легкоатлетичній залі, вже через кілька місяців після завершення робіт, були помітні провали в покритті та відхилення поверхні від рівня. Простими словами, зал кривий та, в принципі, непридатний для занять дітей. Спричинено це безпрецедентним розкраданням коштів на будівництві. Про причини, через які це стало можливим, начальниця управління освіти Олександра Аркуша, вже найближчим часом буде пояснювати правоохоронним органам.

2 thoughts on “На трьох об’єктах, збудованих управлінням освіти у минулому році, вкрадено 50% коштів

  • Volodumur Ya
    26.03.2021 о 17:24
    Permalink

    А ви думаєте з якою метою так “прозоро” запроваджуються тендери? Подивимося як приймальне відділення лікарні “капітально” відремонтують та які будівельно-економічні експерти будуть приймати виконані роботи…

    Відповідь

Дякуємо за відгук!