Довкола витрат комунальників – черговий скандал

Як ми вже повідомляли раніше, створена за розпорядженням міського голови Каховки Віталія Немерця комісія з перевірки фінансової діяльності КП “Каховське транспортне підприємство” виявила щонайменше 3,2 млн грн неправомірних витрат. Всі ці кошти витрачалися з 2018 по 2020 роки на трудові договори, укладені з фізичними особами за роботи, для виконання яких КП “КТП” має власний штат.

Для більш детального вивчення ситуації створена спеціальна комісія міської ради, до діяльності якої були залучено незалежних експертів. Днями стало відомо й про наслідки того балагану та розтринькування коштів на різноманітні виплати мільйонів на не існуючих робітників, прибирання водоростей з річки на сотні тисяч, та мільйонні покоси невідомих площ від трави, до яких звикли комунальники протягом останніх років.

Як виявилось, КП “КТП” ще й має величезний борг перед місцевим підприємцем, який виробляв та встановлював зупинки по місту, лавки, стовпи освітлення та ін. Загалом заборгованість на кінець року доходила майже до мільйона гривень. Пікантності ситуації додавав й той факт, що колишній міський голова Андрій Дяченко та керівництво комунальних підприємств не забувало робити фото на фоні чергових “зрушень” та новостворених “публічних місць”, зроблених підприємцем. В той же час розраховуватися з ним, судячи з усього, ніхто не збирався.

Так, згідно проведених тендерних закупівель КП «КТП” в системі «Прозорро” 11 листопада 2020 року було підписано договір з ФОП Барановський на виготовлення та встановлення 8 автобусних зупинок по місту. Однак, встигли встановити лише дві: в районі перехрестя вулиць Пушкіна та М.Жука (на фото). Після цього, за словами представника підприємця, керівництво КП “КТП” відмовилось, без пояснення причин, підписувати акти прийому передачі та не надавало інформацію куди доставити ще 6 виготовлених зупинок. Загалом за цим договором КП “КТП” заборгувало близько 240 тисяч гривень. Відзначимо, що необхідні кошти були передбачені бюджетом та виділені на комунальне підприємство. Чому керівництво вирішило не платити за виконані роботи, ми можемо лише здогадуватися, позаяк обраний депутатом від партії “Пропозиція”, директор КП “КТП” А.Трофімчук звітувати ні перед своїми колегами з міської ради, ні перед керівництвом виконкому, схоже, не збирається.

Поки комісія буде дізнаватися, на що саме витратили кошти, передбачені на зупинки, їх вартість довелося покривати з міського бюджету.

Однак, як ми вже зазначали, борги перед ФОП Барановський значно вищі, ніж вищезгадана сума. За словами представника підприємця, під особисті гарантії директора “КТП” було проведено ще ряд робіт, які так і не були оплачені. І знову ж таки, всі ці роботи мали відношення до передвиборчої агітації за Андрія Дяченка.

ФОП Барановським у 2020 році для комунальних потреб міста Каховка було виготовлено та поставлено: огорожа скверу О. Пушкіна, лавки з зарядними пристроями для телефонів та системою освітлення на площі перед стадіоном Авангард (на фото), траверси на стовпи для освітлення вулиць, опори освітлення на площі ДК Фрунзе, капітальний ремонт спортивного майданчику біля школи №6, стовпчики огородження для площі Фрунзе (які поки що не передали місту). Загалом по цим роботам “КТП” не виплатило більш ніж 220 тис грн.

Крім того, виявилось, що і за “рекордну кількість відкритих тротуарів” платити доведеться також нащадкам. За лавки, урни, стовпи, інсталяції для алеї по вул. Пушкіна та паркової зони на Свєтлово комунальники виявились винними ще більше 300 тисяч. Навіть освітлення пам’ятника «Хрест» при в’їзді у місто з боку Малокаховки і те було зроблено у борг.

Яким чином загнане в борги КП “КТП” мало покривати ці витрати? Для тих, хто все ще не зрозумів — ніяк. Не будемо прогнозувати, і тим більше брати на себе відповідальність за перевірку, яка проводиться на підприємстві. Але, не здивуємося, якщо вся ця піар-компанія з реконструкціями, насправді робилася для максимального виводу коштів з бюджету, а не для каховчан, з податків яких тепер доведеться покривати дірки, нароблені за останні три роки.

Дякуємо за відгук!