Бути Каховському професійному ліцею сфери послуг чи ні?

Каховський професійний ліцей сфери послуг має багаторічну історію і досвід роботи. Він був заснований у 1969 році як філія Херсонського учбово-­виробничого комбінату обласного управління побутового обслуговування. У 1986 році ліцей отримав статус самостійного професійно-­технічного закладу. 2003 року його було реорганізовано у професійний ліцей сфери послуг. За роки існування закладу з його стін вийшли сотні висококваліфікованих майстрів своєї справи. До сьогоднішнього дня тут можна було отримати професії кравця, перукаря, манікюрника.

Зрозуміло, що звістка про рішення Херсонської ОДА щодо реорганізації закладу шляхом його приєднання до Новокаховського вищого професійного училища викликала хвилювання серед містян.

Перспективи розвитку навчального закладу спочатку обговорювалися на місцевому рівні. А вже минулого тижня у приміщенні виконкому Каховської міськради відбулася зустріч Тетяни Юшко, в. о. начальника управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації, з Галиною Гондарєвою, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, Аллою Бурнашовою, директоркою ліцею та Олександрою Аркушею, начальницею управління освіти Каховської міськради. Мова йшла про можливі варіанти уникнення реорганізації закладу, зокрема про перехід до системи ліцеїв, а саме — створення у місті двох ліцеїв: один — профільний, на базі нинішнього ліцею сфери послуг, другий — академічний, як і планували.

У ході зустрічі були розглянуті можливості відкриття нових спеціальностей, наприклад, секретар-­діловод, флорист тощо. Щодо розширення спеціальностей для юнаків Галина Вікторівна запропонувала залучити міжшкільний учбовий комбінат, базу якого, на договірних умовах, можна використовувати для відкриття ліцензій на профілі, які там є.

Ще одна важлива проблема, яку було обговорено, те, що ліцей не надає базової освіти. Але і це питання можна вирішити, шляхом створення на базі однієї із міських шкіл класів для надання освітніх послуг учням ліцею.

Тож завдань, які потрібно вирішити найближчим часом, достатньо. Для того, аби з 1 вересня ліцей повноцінно працював, необхідно: організувати рекламну та профорієнтаційну компанії; вивчити ринок затребуваних професій та уподобання дев’ятикласників (адже вони — потенційні учні ліцею); набрати необхідний контингент з учнів 9 класів населених пунктів, які знаходяться поруч з Каховкою; проаналізувати перспективи тощо. Задля вивчення потреб школярів вже найближчим часом буде проведено анкетування.

Виходячи з вище сказаного, питання про закриття ліцею зараз не стоїть. Зрозуміло, попереду — непроста, кропітка робота. Буде розроблено 3-етапну дорожну карту розвитку ліцею: 1-й етап — розширення профілів; 2-й — створення умов для отримання середньої освіти учнями навчального закладу; 3-й — форматування, власне, ліцею. Вирішується питання щодо фінансування.

Тетяна Юшко поспілкувалася з головою Каховської територіальної громади Віталієм Немерцем, за результатами зустрічі. Також очільниця управління освіти ХОДА відвідала Каховський професійний ліцей сфери послуг та міжшкільний навчально-­виробничий комбінат.

Підготувал Олена ДЕМЧЕНКО.

Дякуємо за відгук!