У Каховці очікують зниження кількості правопорушень за рахунок встановлення камер відеоспостереження

У Каховці вже встановлено 30 камер відеоспостереження, 16 з яких з аналітичними можливостями. Таким чином, за співвідношенням кількості камер до площі міста — наш населений пункт знаходиться на першому місті в області, залишивши позаду навіть Херсон.

Про це 4 березня розповів начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександр Прокудін, під час зустрічі з головою Каховської міської територіальної громади Віталієм Немерцем, у рамках презентації програми “Безпечне середовище”.

Вже зараз наявна система дозволяє розпізнавати номерні знаки, колір, марку та моделі автомобілів, визначення напрямку, в якому поїхав транспортний засіб, виявлення та фіксацію порушень Правил дорожнього руху, розпізнавання по обличчю розшукуваних осіб, виявлення залишених без нагляду підозрілих або вибухонебезпечних предметів.

За словами міського голови Віталія Немерця, Каховська громада зацікавлена у продовженні розвитку системи у напрямку нарощення кількості камер. За підрахунками фахівців, для повного покриття міста знадобиться не більше 30 додаткових камер. Але і без цього, більша частина “проблемних ділянок” вже знаходяться під наглядом. Наразі, міський голова веде перемовини з місцевими фахівцями інтернет провайдера “Smart-net”, за допомогою яких планується організувати вільний доступ до транцсляцій з кожної камери для каховчан. Єдине, до чого не буде доступу у мешканців — аналітична складова поліцейської системи.

За словами правоохоронців, найближчий рік буде використано для якісного збільшення показників по кількості розкритих злочинів, а вже в наступному — очікується різке зменшення кількості правопорушень в цілому.

В той же день схожі зустрічі були проведені і у сусідніх населених пунктах: Таврійську та Новій Каховці, тож в майбутньому каховську систему відеонагляду можуть об’єднати в єдину систему з серверами відеоаналітики ГУНП.

Також, в рамках зустрічі, начальник обласного главку представив проєкт «Поліцейський офіцер громади», який до кінця цього року буде реалізований на території області.

— Цей проєкт передбачає тісну взаємодію поліції з населенням та відкриття на територіях територіальних громад поліцейських станцій або центрів безпеки, де буде працювати поліцейський офіцер громади. Поліція забезпечуватиме офіцера громади зарплатнею та соціальними гарантіями, а громада, в свою чергу, має забезпечити йому умови роботи, — розповів начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін.

Нагадаємо, у рамках виконання програми “Безпечне середовище”, з міського бюджету було виділено близько 800 тис грн для придбання необхідного обладнання для поліції. 600 з них пішло на придбання 23 камер відеоспостереження.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук!