Подаруй собі небо

Політ над землею завжди був об’єктом мрій людини, адже тільки в польоті можна відчути справжню свободу. Ще міфічний Ікар прагнув злетіти у небо…

У сучасному світі – це не проблема. Для любителів екстриму вигадали і удосконалили багато видів спорту. Одним із найпопулярніших є парашутний. Звичайно, не можна сказати, що він – широкодоступний, адже далеко не в кожному місті є авіаційні клуби, які мають можливість надати такі послуги.

Для такого невеличкого міста як Каховка поява подібного клубу – справжня подія. Більше трьох років у нашому містечку функціонує авіаційно-технічний спортивний клуб «ПрофАвіа».
Як розповів начальник аероклубу Радик Єжж, раніше він знаходився у м.Токмак, через очевидні причини працювати там вже не міг. Тож з допомогою мецената, спонсора Карла Стурена вдалося перевести його у Каховку.

Члени клубу – люди, закохані у небо. Дехто з них має власний літак, а дехто – приходить сюди, бо все життя мріяв про авіацію і тепер допомагає у клубній роботі. При чому, є літаки, побудовані членами клубу власноруч (але про це у наступній публікації).

Радик запевнив, що авіаклуб відкритий не тільки для його членів. Нерідко, разом з ними, приїжджають симпатики, тобто люди, яким подобається спостерігати за літаками, польотами…
Останнім часом досить часто містяни спостерігають у небі невеликий літак, який кружляє над містом – це члени клубу роблять коротку повітряну «екскурсію» для бажаючих. Звичайно, ця послуга не безкоштовна, гроші йдуть на паливо та амортизацію повітряного транспорту. Багато мешканців міста вже спробували цю атракцію і у величезному захваті від польотів над рідною Каховкою, яка вражає красою.

А минулими вихідними на базі авіаційного клубу відбулася подія, яка привернула увагу містян, та й не тільки – стрибки з парашутом. Це було справжнім подарунком для любителів парашутного спорту.

Два дні поспіль спортсмени-парашутисти з Херсона приїздили на каховський аеродром, аби відчути драйв від польоту. Як розповіли спортсмени, це їхнє хобі, яке кличе у дорогу, як тільки дізнаються, що у якомусь місті є така унікальна можливість. Цього разу – це була Каховка і, зрозуміло, вони не могли не скористатися нею.

Усі парашутисти пройшли відповідне навчання, мають за плечима не один стрибок. Перед польотом відбувся інструктаж, перевірка екіпірування.

За словами одного із спортсменів, перший стрибок – страшно, але далі, коли ти набуваєш досвіду, коли долаєш страх – отримуєш добру порцію адреналіну. «А вже, наприклад, після 300-го стрибка кількість адреналіну зменшується і під час польоту ти отримуєш величезне задоволення, просто розслабляєшся, милуєшся неймовірною красою неба», – ділиться херсонець.

Ці сміливі чоловіки, а їх було четверо, впевнені, що у той момент, коли був створений перший парашут, здійснилася давня мрія людини відчути стан польоту. Одного разу пізнавши цю ейфорію, вони захворіли небом назавжди. Уявляте, задля того, аби знову і знову пережити ці миті (у повному сенсі слова миті, адже стрибок триває від 40 сек до 1 хвилини), парашутисти, тільки знаходиться вільний час, зриваються і мчать у інші міста…

І ось літак на льотній доріжці, піднімається, робить одне коло, друге… і у небі з’являються маленькі цяточки, які повільно наближаються до землі.

Не дивлячись на вітряну погоду, всі вдало виконали стрибки і приземлилися на визначеному місці.

Скажу чесно, відвідувачі, які спостерігали за польотом із землі, отримали й самі добрячу порцію адреналіну. Адже виглядало це неймовірно.

Цього разу, як вже зазначалось, стрибки виконували спортсмени-парашутисти, але існують різні види стрибків і для новачків, наприклад, стрибок-тандем з інструктором, чи самостійний стрибок з парашутом типу крило статик-лайн.

Тож, можливо, скоро всі бажаючі теж матимуть такий шанс.

До речі, стрибки з парашутом вважаються найбезпечнішим з усіх видів екстремального спорту. Це безпечніше навіть, ніж катання на лижах.

Олена ДЕМЧЕНКО.

Дякуємо за відгук!