КПТМ «Каховтеплокомуненерго»: початок опалювального сезону залежить тільки від своєчасних розрахунків громадян

Завдяки надійній та професійній роботі спеціалістів КПТМ «Каховтеплокомуненерго» та вчасним платежам споживачів підприємство завершило ще один надзвичайно складний і напружений опалювальний період. І наразі розпочало підготовку теплового господарства до нового опалювального сезону.

З кожним роком підприємству дедалі важче розпочинати опалювальний сезон. Хаотичне і подекуди самовільне (протизаконне) відключення від центральної мережі теплопостачання в попередні роки призвело до розбалансування системи теплопостачання, зниження ефективності роботи мережі, погіршення економічного стану підприємства. Як це відбувається? При відключенні квартири в багатоповерховому житловому будинку від централізованого теплопостачання загальне теплове навантаження будівлі зменшується непропорційно до відокремленої площі. Тому обсяг теплової енергії, необхідний для опалення будинку, залишається практично незмінним, що в свою чергу, збільшує вартість послуги з централізованого опалення для мешканців, які користуються нею. Далі. Старі теплові мережі потребують ремонтів, котельні – модернізації, а це значні кошти, які підприємство не має змоги закладати до тарифів (принаймні тарифів для населення, бо їх і так залишилась незначна кількість), а місцеві органи влади, у попередні роки, не здійснювали капітальних вкладень у розвиток підприємства та реконструкцію теплових мереж. Як результат – мешканці й надалі постійно нарікають на якість централізованого теплопостачання та захмарні суми в платіжках кожного опалювального сезону.

Зараз є чимало будинків, де централізованим опаленням користується по кілька квартир. І для того, щоб до них подати тепло, доводиться утримувати усю систему централізованого теплопостачання, ремонтувати мережі за власні кошти підприємства, що, звісно, призводить до значних витрат і є економічно невигідним для роботи підприємства. Логічно, що такі будинки доцільно від’єднувати від мережі теплопостачання та переводити на автономне опалення перш за все.

Протягом останніх трьох років від централізованого опалення відключились 1502 абонентів населення. Станом на 01.01.2018 року підприємство постачало теплову енергію до 2120 квартир, а у 2021 році залишились лише 618 таких споживачів.

Із 618 квартир, яким надається послуга з теплопостачання, 380 отримують пільги та субсидії, тобто мають незначний дохід і не в змозі самостійно розраховуватись у повному обсязі за отриману комунальну послугу.

Станом на 7 червня до КПТМ «Каховтеплокомуненерго» надійшло 43 заяви від абонентів про відключення від централізованої мережі постачання теплової енергії. Зменшення кількості споживачів призводить до того, що витрати на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії для населення розподіляються між тими абонентами, що залишаються споживачами на початок нового опалювального періоду. За попередніми розрахунками, у зв’язку з збільшенням вартості природного газу, тарифів на послуги з його розподілу і транспортування, зростання ціни на електроенергію, збільшенням мінімальної заробітної плати та головне зменшенням споживачів, у майбутньому сезоні за 1 гКал. теплової енергії абонентам потрібно буде сплатити понад 5 тисяч гривень.

Однак і це ще не все. Адже міській владі треба буде подбати про опалення закладів бюджетної сфери і фінансову допомогу мешканцям, які не мають коштів на встановлення автономного опалення у своїх квартирах.

При переведенні будинків на автономне опалення міська влада повинна розробити та затвердити програму співфінансування виконання робіт, які стосуватимуться заміни газових мереж. А також надаватиме допомогу на встановлення автономного опалення потребуючим. Механізм виділення такої допомоги ще потрібно розробити, передбачивши умови отримання мешканцями допомоги на встановлення автономного опалення, щоб люди цим не зловживали і могли скористатися такою допомогою лише ті, хто дійсно цього потребує.

В завершенні звертаємось до свідомості громадян. Не зважаючи на складні умови сьогодення для підприємства, мешканці міста повинні розуміти, що початок опалювального сезону, як для населення, так і для підприємств, що забезпечують роботу соціально побутової структури міста, а це насамперед дитячі садочки, школи, інші заклади освіти та заклади охорони здоров’я, залежить тільки від своєчасних розрахунків за спожите тепло.

Тому, КПТМ «Каховтеплокомуненерго» закликає мешканців громади відповідально ставитися до прийнятих на себе зобов’язань та вчасно розраховуватися за отримані житлово-комунальні послуги. Кожен день прострочення виконання зобов’язання призводить до збільшення фінансового навантаження на споживача, а самовільне відключення без попередньої згоди підприємства, що надає послугу з теплопостачання карається адміністративним штрафом. Крім того, примусове стягнення боргів з абонентів підприємства, що розраховують на «прощення шалених боргів», які накопичували впродовж декількох років КПТМ «Каховтеплокомуненерго» доручає спеціалізованим підприємствам (колекторським фірмам), які займаються таким стягненням. Це вимушений крок, але ми змушені його здійснити.

Євген Позняк, директор КПТМ «Каховтеплокомуненерго»

Дякуємо за відгук!