Каховські комунальники хочуть придбати у Білорусі сміттєвоз

Дозвіл на укладання договору фінансового лізингу має надати міська рада.

Портальний сміттєзбірник СБМ-301 на базі МАЗ-437121 хоче придбати в Білорусі КП “Комунальне транспортне підприємство” Каховської міськради. Для цього підприємство попросило міськраду надати дозвіл на укладання договору фінансового лізингу з одним із українських банків загальною вартістю “не більше 1,3 млн грн” терміном до 5 років.

Як вказано в проєкті рішення міськради, авансовий платіж КП “КТП” має становити до 20% від вартості предмету лізингу з ПДВ, а відсоткова ставка — не більше 9,5%. Також підприємство має сплатити за страхування “КАСКО”.

“Щомісячна комісія від залишкової суми заборгованості — 5% річних, яка сплачується тільки в разі неотриманням від Міністерства фінансів Республіки Білорусь компенсації частини відсоткової ставки”, — йдеться в документі.

Пропозиція придбати сміттєвоз у Білорусі, відносини з якою у України останнім часом наближаються до повноцінної торгової війни і загрожують розривом дипломатичних відносин, викликала питання у частини каховських депутатів.

— Чи не ризиковано купувати щось зараз у Білорусі? Чи не потрапить виробник сміттєвозів під українські санкції? Чи не краще підтримувати свого, українського виробника? Наскільки доцільною є ця покупка? Чи не призведе це до зростання тарифів на послуги підприємства для населення? — запитав депутат міськради Михайло Гончар.

— КП “КТП” визначилось, що їм вигідніше купувати сміттєвоз у білорусів. Ризиків не буде, — відповів начальник відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла Каховської міськради Андрій Кашулін.

Представники банку додали, що за фінансовим лізингом платежі КП “КТП” будуть невеликими і цілком “по кишені” для підприємства. Проте остаточне рішення щодо цього міськрада має прийняти на пленарному засіданні своєї сесії 24 червня.

Нагадаємо, що Україна і більшість країн світу не визнали результати виборів президента Білорусі 9 серпня 2020 року. У Верховній Раді навіть запропонували визнати режим самопроголошеного диктатора цієї країни Аляксандра Лукашенка таким, що становить загрозу міжнародній безпеці.

Останнім часом Україна запровадила проти Білорусі низку санкцій. Також у нас почали відмовлятися від закупівлі білоруських товарів і послуг. Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий відмовився від купівлі 100 білоруських МАЗів, щоб “не фінансувати режим Лукашенка” і закликав колег із інших міст обирати українських виробників.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!