Львівський художник малює мурал у Каховці

Мурал на стадіоні «Авангард», у рамках проєкту ARTIFAKE, реалізовує львівський художник Сергій Радкевич.

Це надзвичайно талановита, неординарна особистість. Він професійний художник, закінчив художню школу в Луцьку, має диплом Львівської академії мистецтв (відділ монументального живопису), лауреат премії Pinchuk Art Centre (2011 рік, за розпис стіни всередині приміщення Бесарабського ринку в Києві), учасник різноманітних фестивалів сучасного мистецтва. Художник працює з великими полотнами, цікавиться персоналізованою іконою і залюбки працює на закинутих об’єктах.

Вже років 18 займається вуличним мистецтвом. Ще навчаючись в академії потрапив на розпис храму. У якийсь момент зрозумів, що працює у трьох різних напрямах і вирішив їх об’єднати. Таким чином поєднав іконописну пластику з монументальним живописом і спрей-­артом — вийшов унікальний мікс, своєрідний авторський почерк. Незвичайна манера художника, його експериментальний підхід до творчості відомі не лише в Україні, але й за її межами.

Хоча його часто називають вуличним художником, але творчість Сергія не обмежується стріт-­артом. Працює він також у жанрах живопису, графіки, інсталяції.

Дуже важливими, емоційними для художника були роботи, присвячені пам’яті жертв Майдану. Це було психологічне виснаження і якоїсь миті чоловік зрозумів, що треба зупинитися, перезавантажитися.

Сергій любить працювати в тиші, дослухатися до себе.

Комбінація східного обряду, сучасного та вуличного мистецтва у роботах молодого українця зацікавила французького художника, який зняв фільм про трьох сучасних українських митців, один з них — Сергій Радкевич.

Щодо створення муралу в Каховці Сергій розповів, що він вперше брав участь у проєкті такого формату. У 5-денній онлайн резиденції працювали близько 40 художників, які взяли участь у конкурсі. Переможцем став саме Сергій, львівський художник.

— Зрозуміло, переді мною стояли певні завдання, але я хотів поєднати питання критичного мислення і медіа грамотності, при цьому цікаво було зобразити символи міста, а також наголосити, що всю інформацію, яку отримуємо, треба правильно трактувати,  — пояснює Сергій. — І все це я зобразив через складний розпис! Саме так, адже це не плакат і не реклама… Це складний візуальний художній твір, який кодує певну інформацію, знаки. Робота повинна примусити замислитися, така собі — міні-­провокація.

Це мав бути просто розпис, але Сергій запропонував зробити коротке пояснення до нього, і організатори погодилися. Тож буде виготовлена спеціальна таблиця з трактуванням, оскільки, як зазначив художник, сучасне мистецтво потребує текстового пояснення, адже має формат філософії. Більш того, буде ще й табличка зі шрифтом Брайля (для людей з порушенням зору).

Тож нашому місту пощастило двічі: ми виграли конкурс і отримали мурал від художника з великим досвідом вуличного мистецтва, роботи якого виставляються по всьому світу.
Урочисте відкриття першого в Україні муралу на тему критичного мислення відбудеться 13 липня о 10.30, стадіон «Авангард» (вул.Фаїни Гаєнко, 6а).

Дякуємо за відгук!