Каховка може відмовитися від центрального опалення вже в цьому році

Ще в травні 2021 року можливість відмови від централізованого опалення у східній та центральній частині міста у цьому ж році, місцеві чиновники вважали малоймовірною. В той же час, на сайті міської ради нещодавно з’явився проєкт рішення, який саме це й передбачає.

Згідно нього, використання централізованого опалення житлових будинків, через підвищення тарифів на енергоносії та розбалансованість системи інженерних мереж, хочуть визнати недоцільним. На даний час існують будинки, де до системи підключено лише одну квартиру, до якої теплоносій проганяють через сотні метрів комунікацій. При нинішньому стані системи опалення — прогнозувати скільки буде коштувати таке тепло ніхто не береться.

Невідомо, чи вирішить міськрада піти на шоковий варіант з одночасною відмовою від централізованої системи, але поступові кроки до цього робляться. Зокрема, зараз проводиться робота з людьми, які мають бажання і змогу відключитися. Паралельно з цим розробляється список людей, які самостійно це зробити не можуть. Для допомоги цій категорії населення наразі розробляється проєкт рішення “Про затвердження Програми надання пільговим категоріям громадян м.Каховки фінансової допомоги на встановлення індивідуального опалення за рахунок коштів міського бюджету”. Однак, про суми можливої допомоги говорити ще зарано, як і про те, який опалювальний сезон виявиться останнім: попередній, чи той, що почнеться восени.

Дякуємо за відгук!