Оптимізацією шкільних класів вирішили обмежитись у Каховці

Брати на себе відповідальність за непопулярні рішення місцева влада виявилась неготовою.

Відмовитись від оптимізації шкіл у своїй громаді вирішили в Каховці. Натомість тут об’єднають і скоротять лише окремі класи.

Про це йдеться в попередньо затвердженій 13 липня виконавчим комітетом міськради нової освітньої мережі на 2021/2022 навчальний рік. Остаточно ж її планують затвердити восени.

— Через те, що фактична наповнюваність класів є низькою, в середньому цей показник у нашій громаді становить 19 учнів. Нам дали завдання збільшити його до 24 учнів на клас. Цього нам вдалося досягти за рахунок оптимізації п’яти класів, — розповіла т. в. о. начальника управління освіти міськради Оксана Паталашка.

За її словами, замість чотирьох четвертих класів у школі №3 залишиться три. 31 учня з двох класів у Роздольненській школі об’єднають в один. Також там і в Коробківській школі не працюватимуть десяті класи через відсутність учнів. Об’єднають два дев’яті класи в один і в Малокаховській школі.

— Від озвучених навесні планів оптимізувати школи в Коробках, Малокаховці і №6 у Каховці, закривши в них 10 і 11 класи, ми відмовились. Утім, запропонована освітня мережа на новий навчальний рік є попередньою, — сказала Оксана Паталашка.

Натомість деякі депутати міськради вважають, що оптимізації окремих класів буде недостатньо для приведення у відповідність всієї освітньої мережі. Тим більше, що взимку тут уже довелося виділяти 4 млн грн, яких не вистачало на виплату зарплати працівникам шкіл і дитсадків. За словами начальника фінансового управління міськради Олександра Гончарова, оскільки на утримання закладів культури і освіти в місцевому бюджеті нема коштів, усіх їх потрібно оптимізувати.

На думку депутата міськради Михайла Гончара, небажання місцевих чиновників ухвалювати непопулярні рішення з повноцінної оптимізації закладів освіти є зрозумілим. Проте відкладання такого рішення на потім лише поглибить проблему.

— Питання не в тому, що потрібно закривати ту чи іншу школу, а в тому, що фахівцям варто сісти і прорахувати видатки за кожною статтею всіх бюджетних установ громади. І не лише освітніх. Наразі ж виходить, що в одному місці в Каховці скорочують, утискають, а в іншому вилазять нові посади чиновників, і чомусь обов’язково родичів чи друзів. Бюджет громади не може зводитись лише до проїдання, має бути місце і для розвитку, — прокоментував Михайло Гончар.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!