ЩО ВИГІДНІШЕ: ВИКИНУТИ СМІТТЯ НА СТИХІЙНЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ, АБО ВИВЕЗТИ ЙОГО ОФІЦІЙНО?

Зі звичайним побутовим сміттям — все просто. Ви викидаєте його виключно в спеціально обладнані місця, на яких повинні перебувати контейнери для збору відходів, або виставляєте в відрах, контейнерах, якщо мова йде про приватний сектор.

На замітку: немає нічого кримінального в тому, щоб викинути свій пакет в контейнер іншого двору, оскільки цю територію обслуговує одна й та ж організація — КП «Каховське транспортне підприємство».

Зовсім інша справа, коли мова йде про великогабаритне і будівельне сміття. Саме воно найбільше дратує жителів, коли кожен день доводиться буквально переступати через купи непотребу біля свого будинку, або дороги, або паркової зони і т. д.

Хто в цьому винен?

Чималу лепту в цю «брудну справу» вносимо ми самі! Якщо ви коли-­небудь стикалися з ремонтом, то неодмінно повинні знати, що під час нього і по його завершенню залишається купа будівельного сміття. Якщо ви сумлінно ставитеся до комфорту оточуючих, шукаючи, куди ж його вивезти, то у великої кількості громадян абсолютно відсутнє це почуття і вони просто залишають його на вулиці.
Так, тільки за останні півроку відразу шість каховчан “попалися” на викиданні великогабаритного сміття в недозволених місцях. Трьох — зловили самі місцеві жителі, під будинками яких створювалось стихійне звалище, порушення ще трьох — зафіксували співробітники КП «КТП». У кожному з цих випадків городяни отримали штраф і додатково сплатили вивезення щойно викинутого ними ж сміття.
Так що, як бачимо, зіпсовані відносини з сусідами — далеко не єдина проблема, з якою доведеться зіткнутися тим жителям, які вирішили позбутися від будівельних та інших габаритних відходів у дворі. Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за викид будівельних матеріалів доведеться сплатити штраф від 340 до 1700 грн. А платити скоро доведеться ще більше, адже в Мінекології заговорили про посилення відповідальності за незаконний вивіз сміття.
Штраф — це, звичайно, логічний спосіб покарання, проте, він не вирішує істотну проблему: куди ж подіти це сміття?
По-­перше, не можна змивати залишки будматеріалів в каналізацію. Це стосується і габаритних відходів, таких як тирса, залишки пінопласту, пластику, які можуть забити каналізаційну систему. А також сипучих речовин, наприклад, піску, цементу, шпаклівки, вапна. Вони осідають на стінках труб і призводять до серйозного засмічення. Як мінімум, доведеться їх прочищати і платити сантехніку, а може знадобитися і повна заміна.
Тому, краще звернутися до комунальної компанії, яка допоможе вивезти все будівельне сміття. Ціна послуг з вивезення будівельного сміття залежить від його обсягу, місця розташування вашої квартири і участі вантажників у виносі і завантаження його у вантажівку.
Для замовлення вивозу потрібно залишити заявку в КП «КТП». Вартість послуги варіюється від 200 до 1200 грн, в залежності від кількості сміття. Максимальна сума за ходку передбачає повний тракторний причеп (від 6 до 8 кубів) і захоронення сміття на полігоні.
Жителі можуть і самостійно вивезти відходи на сміттєвий полігон. В такому випадку з вас візьмуть 39,1 грн за кубометр і видадуть відповідну квитанцію.
Підсумовуючи, пропозиція комунальників виглядає куди більш вигідною, ніж спробувати потайки вивести пару кубів в багажнику свого легковика, попастися пильним громадянам або комунальникам, оплатити штраф в ті ж 1200 грн плюс додатково оплатити вивезення сміття.

Дякуємо за відгук!