Через борги КЗЕСО, каховчани залишаться без бюджету участі

Проєкти, що отримали перемогу у “Бюджеті участі — 2020” у цьому році фінансуватися не будуть. Раніше на це було передбачено 1,5 млн грн.

Більш того, за словами начальника фінансового управління Каховської міськради Олександра Гончарова, напружена ситуація з виконанням бюджету зберігається. Поки що складно прогнозувати, навіть чи вистачить коштів на першочергові видатки з благоустрою.

Основною причиною виникнення проблем з бюджетом в громаді називають скорочення податків.

Нагадаємо, за прогнозами, озвученими ще навесні, заступником міського голови Іваном Орєховим, громада в цьому році недорахується щонайменше 25 млн. грн., які мали б надійти до бюджету у вигляді податків. З цих коштів найбільша доля належить “КЗЕСО”, який недоплатив близько 7 млн. грн., у вигляді податку з доходів фізичних осіб. Ще майже 5 млн. грн. надійдуть до Херсону, замість Каховки, у зв’язку з реорганізацією Херсонобленерго. Решта “збитків” викликана зменшенням платежів до бюджету окремими підприємствами, банкрутством деяких з них, або перереєстрацією в інших містах.

Шляхом перемовин міської влади з підприємцями вдалось “переманити” деякі з них у Каховку. Загалом повернено надходжень на 5,6 млн грн, чого, на жаль, не вистачить навіть перекрити борг “КЗЕСО” по податкам.

Ще одна проблема – дисбаланс в надходженнях і витратах сіл громади. Такий висновок можна зробити, згідно розрахунків видатків, необхідних на підтримання сільських населених пунктів Каховської об’єднаної громади. Так, при необхідних для 5 сіл майже 24 млн, до бюджету вони принесуть не більше 14,9 млн.

Дякуємо за відгук!