Трати Каховки на комунальників скоротилися майже вдвічі

При цьому, за словами першого заступника міського голови Руслана Романенка, місто продовжує покривати борги по роботам, які виконувалися ще у 2020 році. Йдеться про паркову зону на Свєтлово, центральну площу міста та лавочки, які, як виявилося, попередня влада “відкривала” в борг.

Так, згідно з інформацією, КП “Каховське транспортне підприємство”, за 2020 рік виконавчий комітет виділив комунальникам майже 34 млн грн. Для порівняння — за перше півріччя 2021 року виділено, відповідно до запитів КП “КТП”, лише 10 млн грн. За прогнозом чиновників, до кінця року ця сума збільшиться до 17 млн, що майже вдвічі менше, ніж торік.

Про одну з причин, що могла призвести до такої різниці у витратах, ми писали ще в січні. Тоді були опубліковані результати перевірки комісії, створеної за розпорядженням міського голови Каховки Віталія Немерця. Нарахували перевіряльники щонайменше на 3,2 млн грн неправомірних витрат, які виводилися з підприємства за трудовими договорами, укладеними з фізичними особами за роботи, для виконання яких КП “КТП” має власний штат. За всіма цими договорами не складалися належним чином акти виконаних робіт, а самі гроші отримували наближені до тодішнього міського голови Андрія Дяченка люди.

Як приклади таких робіт називали: підстригання кущів, за яке фізична особа отримала 125 тис. грн; покіс трави, за який одна людина за місяць отримала 199,7 тис. грн; очищення дна річки біля дендропарку за 100 тис. грн та багато іншого. Були й випадки наявності “фантомних” робітників, які отримували зарплатню, навіть не проживаючи в нашій області.
Після виявлення цих фактів керівнитство КП “КТП” змінилося, а новому начальнику Олександру Литвиненку вдалося оптимізувати роботу, що відзначає і перший заступник міського голови Руслан Романенко.

— Аналізуючи цифри, я роблю висновок, що ми на правильному шляху. Я вдячний колективу та керівникові “КТП” Литвиненку Олександру Володимировичу. Вони іноді працюють у режимі 24/7 і розв’язують справді складні питання. Я змінив своє скептичне ставлення до комунальних підприємств на повагу: не так там усе просто, як здається, просто спостерігаючи “ззовні”, — каже посадовець.

Не можна не відзначити, що зменшити витрати вдалося на фоні боргів, про які ми писали вище; збільшення штату (через працівників по приєднаних селах); також треба зважати, що збільшилася мінімальна зарплатня по країні, з’явилася потреба обслуговувати інші населені пункти громади. Навіть покіс бур’яну, на який виділялися шалені кошти минулого року, через погодні умови в цьому — роблять уже вшосте.

За наявних фактів, хотілось би якомога швидшого розслідування правоохоронців по витратам в місті за минулі роки. Водночас, маючи такий результат за перше півріччя, цілком віриться в оптимістичні прогнози місцевої влади: — При цьому розумію, нерозв’язаних проблем, більше, ніж досить, але місто, об’єктивно, має вигляд не гірший, чим минулоріч, а в багатьох моментах і кращий. Ми точно над цим працюватимемо, й точно це буде ефективно. Наше місто буде найкращим, потрібен час, — вважає перший заступник міського голови.

Дякуємо за відгук!