Майстер вишивки з Коробків

Кожна людина має дар Божий. І чим швидше вона розкриє в собі цей дар та відчує потребу у його вираженні, тим раніше вона зможе наповнити своє життя улюбленою справою, розвинути свою майстерність і талант, прикрасити світ своєю творчістю й неповторністю.

Цеомашко Сергій вишиває вже близько 11 років. Взявся за вишивку винятково з цікавості. Технікою вишивання ікон Сергій оволодів дуже швидко, відразу відчувши, що це його покликання, царина для духовного зростання й радості. Не останню роль у цьому відіграла й природна обдарованість чоловіка, любов до мистецтва і чутлива душа. Сергій любить природу, особливо навесні, коли все пробуджується, зеленіє, розквітає. Людина він віруюча, відвідує православну церкву.

Майстру вишивки ікон — 43 роки. Він народився і виріс у селі Коробки. Закінчивши школу, навчався у Каховському Державному агротехнічному технікумі за спеціальністю бухгалтер.

Навчила чоловіка вишивати хрестиком мешканка села Костенко Людмила Трохимівна. Вона показала техніку вишивання, навчила правильно підбирати кольори, щиро поділилася секретами своєї майстерності.

Для Сергія вишивання — своєрідна медитація. Під час роботи над іконами на душі у нього по-­особливому спокійно, незалежно від того, якими б складними вони не були. Сьогодні у доробку Сергія Цеомашко вже понад 40 вишитих ікон. Частину з них чоловік подарував рідним та друзям. На цьому митець зупинятися не збирається.

Ірина Леоненко.

Дякуємо за відгук!