В Каховській міськраді розповіли, чому на “автономку” даватимуть лише 2500 гривень

29 липня на засіданні сеcії Каховської міської ради ухвалили рішення про виділення одноразових грошових допомог мешканцям міста для встановлення індивідуального опалення.

Всього на програму підтримки передбачили 1 млн. грн.

Додамо, що йдеться про тих жителів центральної та східної частини міста, квартири яких були відключені від централізованого опалення через відмову КПТМ “Каховтеплокомуненерго” обслуговувати житловий сектор. Цим каховчанам пропонують встановити локальне опалення — електроконвентори, і відповідно надають допомогу із бюджету.

Як уже інформувала «Каховська зоря», розмір допомоги для власників однієї квартири складе 2500 грн, що одразу викликало масу запитань, на кшталт: “А чи вистачить цих коштів?”. В міській раді вважають, що цілком. Не підтримали депутати й пропозицію збільшити розмір допомоги до 5000 грн.

За словами першого заступника міського голови Руслана Романенка, цих коштів повинно вистачити на купівлю двох електроконверторів, орієнтовно по 1,5 кВт потужності (по 1000 грн), ще 500 грн передбачені на підключення їх до мережі або проведення нових кабелів живлення по помешканню. Цього повинно вистачити для обігріву помешкання розміром 40 кв. м.

У міськраді розуміють, що цих коштів не вистачить на документальне оформлення проєктів на електричне опалення, але, враховуючи, що пропонуються системи, що не перевищують встановлений ліміт в 3 кВт, необхідності його оформлення немає.

Щодо абонентів, які до цього отримували субсидії, то за словами Романенка, з посиланням на Управління праці та соціального захисту населення, вони продовжать її отримувати, але вже на електроенергію, після отримання відповідної довідки.

Право отримання фінансової допомоги на встановлення індивідуального опалення, за рахунок коштів міського бюджету, надається громадянам пільгових категорій: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; ветерани військової служби; ветерани органів внутрішніх справ; ветерани Національної поліції; ветерани служби цивільного захисту; ветерани Державної кримінально-­виконавчої служби; громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; багатодітні сім’ї; особи з інвалідністю І–ІІ групи всіх категорій; сім’ї, які мають дітей з інвалідністю до 18 років; реабілітовані особи; діти війни; пенсіонери за віком.

  • Для отримання допомоги громадяни повинні надати: довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на всіх співвласників; копію документу, що підтверджує право власності (ордер, договір найму — у разі, якщо квартира не приватизована); копії паспортів громадянина України, усіх співвласників та зареєстрованих за цією адресою; копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей; копії ідентифікаційних кодів усіх зареєстрованих мешканців квартири; копії документів, які підтверджують пільгову категорію; копія довіреності, у разі подання документів представником; номер рахунку, відкритому в банківській установі для перерахування коштів.

Умовою надання фінансової допомоги є відсутність на дату подання заяви заборгованості з оплати послуг централізованого опалення або наявність укладеного договору реструктуризації заборгованості із оплати послуг централізованого опалення.

One thought on “В Каховській міськраді розповіли, чому на “автономку” даватимуть лише 2500 гривень

Дякуємо за відгук!