В Каховці відбулось урочисте козацьке коло по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів

14 серпня у Козацькому сквері відбулось урочисте козацьке коло по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів: кошового Івана Сірка, гетьманів Богдана Ружинського, Богдана Хмельницького. Славні гетьмани та отамани, прості козаки та захисники України відійшли у вічність, але шана до них залишається і понині у живих нащадках козацької звитяги.

За православною традицією, захід розпочався з молебну, який провів настоятель Святопокровського собору протоіерей Владислав.

Міський голова Віталій Немерець звернувся до присутніх та підкреслив, що виховання в людині патріота своєї батьківщини, любові до рідного краю, любові до України варто починати з раннього дитинства. Через що патріотичне виховання молоді є одним з пріоритетів Стратегії розвитку громади, особливо враховуючи сьогоденні реалії. Козацькі організації міста та громади завжди активні у патріотичному вихованні молоді та знаходять підтримку своїх ініціатив у місцевої влади.

Серед почесних гостей слово для привітання мав депутат обласної ради Ігор Йосипенко, а після завершення заходу отаман Каховського козачого товариства Микола Огданець провів для гостя експрес-екскурсію Козацьким сквером.

Від імені козаків-запорожців під час тризни до присутніх звернулися отаман Херсонської паланки Спілки козаків України “Військо Запорозьке” Сергій Якуба та член виконкому Каховської міської ради, писар товариства Олександр Глущенко.

Згадували і історію становлення козацького руху громади. Каховська паланка українського дитячо-юнацького товариства “СІЧ” – одна з перших громадських організацій, яка зʼявилася у Каховці. За роки Незалежності крізь неї пройшло багато юних козаків і козачок. Від Каховської паланки українського дитячо-юнацького товариства “СІЧ” привітав присутніх почесний отаман Микола Огданець, а козацький стяг підняли ще на початку заходу колишня вихованка Каховської паланки УДЮТ «Січ» Олеся Мінська та отаман «Каховського окремого козацького полку ім. Івана Сірка Спілки козаків України “Військо Запорізьке” Сергій Семенов.

Справжньою окрасою заходу стали тематичні музичні твори у виконанні Юлії Ващенко, Володимира Юлюгіна і козацького хору. А ведучі, Дана Круковська і Сергій Аркуша, створили неповторну урочисту атмосферу.

По завершенню офіційно частини, усі присутні поклали квіти до пам’ятників Івану Сірку і Богдану Ружинському, які є уособленням всіх козаків запорожців. А після цього на учасників заходу чекав смачний козацький куліш.

Каховська міська територіальна громада

2 thoughts on “В Каховці відбулось урочисте козацьке коло по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів

Дякуємо за відгук!