Хто дозволив вивезти обладнання з лікарні, яке через півроку могло б належати Каховці?

Відповідь на це питання стала відома в ході останнього засідання Громадської ради при виконавчому комітеті, головною темою якого була ситуація у Каховській міській лікарні.

Зокрема, присутнім повідомили деякі нові деталі, щодо припинення офтальмологічних операцій, які проводила третя сторона в лікарні.

Нагадаємо, 19 червня законністю проведення операцій по заміні кришталика ока у лікарні зацікавились правоохоронці. Після цього міський голова Віталій Немерець підписав доручення на ім’я Олени Мазур з вимогою пояснити обставини, при яких на четвертому поверсі терапевтичного корпусу, проводилися операції на очах, і надати весь перелік документів, які обґрунтовують їх законність.

Згідно пояснень представників лікарні, операції на території Каховської ЦМЛ проводило ТОВ «ЗІР СТО процентів» на основі договору про “творчу співпрацю”, на обладнанні, яке лікарня взяла у лізинг у ТОВ «Техномедикс Груп».

Іншими словами, лікарня оформила договір бартерного-лізингу, згідно якого розплачувалась за обладнання, надаючи можливість третім особам заробляти на ньому. І, згідно наявної інформації, вже за 6 місяців договір завершувався. Тобто, у 2022 році це обладнання могло перейти у власність Каховської громади. Однак, як ми вже повідомляли раніше, на початку серпня, в ході перевірки лікарні, було виявлено факт зникнення цього обладнання з її території. На час перевірки, директорка лікарні пішла у відпустку, а інші представники адміністрації закладу навідріз відмовились від надання коментарів членам комісії виконавчого комітету.

Дізнатися певні деталі вдалось лише через два тижні на засіданні громадської ради, де О.Мазур надала деякі пояснення. За її словами, рішення про вивіз обладнання було прийнято через факт проведення перевірки лікарні правоохоронцями та виконкомом, яка, судячи з усього, сполошила представників ТОВ «ЗІР СТО процентів» та ТОВ «Техномедикс Груп». Що також виглядає дивним, враховуючи, що адміністрація лікарні впевнена в легальності того, що відбувалося в її приміщеннях.

Судячи з коментарів адвоката О.Мазур, який також був присутній на засіданні, лікарня та приватні підприємці визначили вищезазначену зацікавленість виконкому та правоохоронців як “форсмажор” та погодились на розірвання договору. Іншими словами, керівництво лікарні власноруч поставило підпис під рішенням “подарувати” майже оплачене ними ж обладнання. Іншого пояснення знайти складно. Враховуючи, що операції “бартером” проводились з 2011 року, а до повного погашення вартості обладнання залишалось півроку. Логічнішим було б підрахувати скільки операцій вже проведено та грошима покрити той залишок, що залишилося оплатити згідно з договором лізингу. Принаймні, адміністрація лікарні, як ніхто інший, повинна бути зацікавлена в цьому.

В той же час, скільки було проведено операцій та скільки залишилось провести до погашення вартості обладнання — невідомо. Представники лікарні, зіславшись на те, що цього питання не було в порядку денному, залишили його без відповіді. Тож, скільки ТОВ «ЗІР СТО процентів» та ТОВ «Техномедикс Груп» заробили на каховчанах та лікарні, яка по результатам цієї співпраці, залишилась ні з чим, — складно сказати.

За словами представників виконкому, лікарня фактично відмовляється йти на діалог з будь-яких питань, зводячи все у площину паперової бюрократії та відписок, всіляко затягуючи проведення перевірки. Про схожу поведінку повідомляли міськвиконком й у відділі поліції, якому лікарня також навідріз відмовляється надавати будь-які пояснення. Зі схожих причин зависло у повітрі й питання узгодження платних послуг. Члени робочої групи неодноразово прохали пояснити походження розрахунків, зроблених ЦМЛ, але необхідних фахівців, які б могли це зробити, надсилати з лікарні не квапляться, знову пропонуючи вирішувати питання шляхом листування.

Все вищезгадане не могло не знайти відображення у кінцевому рішенні громадської ради. Її члени одноголосно підтримали звернення до виконкому, як власника лікарні, з рекомендацією навести лад у лікарні, враховуючи незадовільний стан у середині колективу, що позначається на медичному забезпеченні населення.

Наразі, термін перевірки лікарні подовжено. Редакція, зі свого боку, буде слідкувати за її проведенням та інформуватиме своїх читачів про нові деталі, які, можливо, з’являться в ході її проведення.

Дякуємо за відгук!