Двох радянських маршалів позбавили звання почесних громадян Каховки

Їхню поведінку визнали негідною.

Каховська міськрада позбавила звання “Почесний громадянин міста Каховки” двох радянських маршалів — Сємьона Будьонного і Клімєнта Ворошилова. Таке рішення вона прийняла 26 серпня.

“Позбавити звання як таких, що своєю негідною поведінкою або вчинками дискредитували себе самих, державу”, — йдеться в рішенні міськради. Також у ньому зазначено, що обидва маршали були організаторами та учасниками масових репресій у Радянському Союзі.

Водночас міськрада відмовилась позбавляти почесного звання першого секретаря Каховського міськкому Компартії УРСР у 1972-1987 роки, члена Центрального комітету КП УРСР у 1986-1990 роки Володимира Махлая. За пропозицією депутата Михайла Гончара, до рішення міськради про присвоєння Махлаю звання від 30 серпня 2006 року внесуть зміни і приберуть усі згадки про посади в Компартії.

Крім того, депутати запропонували розглянути на найближчих сесіях питання позбавлення почесного звання Якова Савченка — комісара народного господарства та фінансів революційного комітету, першого секретаря районного комітету КПРС м. Каховки. Це звання йому надали у 1968 році “за особливі заслуги перед містом у завоюванні Радянської влади”. Якова Савченка називають першим “червоним” мером Каховки.

Звання “Почесний громадянин міста Каховки” вперше запроваджене у 1957 році. Його мають, зокрема, голова правління ПрАТ “КЗЕЗУ” Ярослав Микитин, екс-нардеп і засновник фестивалів “Таврійські Ігри” і “Чорноморські Ігри” Микола Баграєв, підприємець Петро Гребенюк, олімпійська чемпіонка Наталія Жукова, учасники бойових дій в російсько-українській війні (посмертно) Олег Ліфінцев, Ігор Максименко, Максим Вітюк та інші.

Олег БАТУРІН.

Фото з архіву автора.

Дякуємо за відгук!