У Каховці вперше відбувся етно-фестиваль “Таврійська фортеця”

30 серпня в Каховці відбувся I етно-фестиваль “Таврійська фортеця”, який проходив у рамках Всеукраїнського масштабного проєкту “Шлях/Yol” та арт-каравану “Чумацький шлях”. Фестиваль було започатковано цього року до 30-ої річниці незалежності України.

Захід розпочався з урочистого відкриття пам’ятного знаку на місці колишньої фортеці Іслам-Кермен, на прадавньому шляху чумаків, які возили сіль з Криму. Реінкарнація цього шляху стала можлива завдяки спільним зусиллям українського та кримськотатарського народів, спонсорів та небайдужих людей. Скульптору Руслану Плієву вдалося майстерно втілити символіку чумацького шляху у вигляді чумацького колеса на місці встановлення пам’ятного знаку (каменя з QR-кодом).

Культурно-мистецькі акції гідно представили культуру українського та кримськотатарського народів: національні колоритні танці та музичні номери не залишили байдужих серед глядачів.

Після концертної частини можна було помилуватися роботами Рустама Скибіна — кримськотатарською керамікою, традиційною народною іграшкою Тетяни Денисюк, оригінальними роботами Олени Колодич та інших чудових майстринь.

На численних майстер-класах діти і дорослі своїми руками майстрували іграшки з сіна, декоративні підвіски, елементи художнього текстилю. Художній відділ Каховської школи мистецтв потішив дітлахів патріотичним аквагримом. Черга з дітей та дорослих простяглась до майстрині з розпису хною. Кава, зварена на піску, була дуже смачною. Усі охочі могли скуштувати традиційний козацький куліш, що готувався на вогнищі. Місцеві виробники потішили солодкими кавунами, виноградом, сливами, медом.

Наприкінці етно-фестивалю було продемонстровано перший український німий фільм “Алім” про кримськотатарського народного героя Аліма Айдамаха, знятий у 1926 році на українській кіностудії, в музичному супроводі всесвітньо відомого татарського музиканта Енвера Ізмайлова.

Маємо надію, що І етно-фестиваль, аналогів якому немає в Україні, стане традиційним.

Пресслужба Каховської територіальної громади.

Більше фото за посиланням.

Дякуємо за відгук!