На Херсонщині буде ще й вакцинація від грипу

Відстежуючи перипетії довготривалої коронавірусної епідемії, ми якось і забули про наближення іншої епідемії – сезонного «сплеску» захворюваності ГРВІ та грипу.

А вона теж нікуди не поділася: вже з 1 жовтня регіональна держустанова «Лабораторний центр» відстежуватиме рівень зараження гострими респіраторно-вірусними інфекціями та кількість відповідних звернень до медичних закладів. Без них вже напевне не обійдеться: очікують осінньо-зимового пришестя в Україну вірусів грипу типів А і B. У зв’язку з цим завбачливі херсонці замислюються: чи варто  щепитися від грипу, якщо вже вакцинувався від «ковіду»? Експерти відповідають ствердно, наводячи зрозумілі аргументи.

— І коронавірус, і грип є вірусними захворюваннями. Однак препарати від них «не перетинаються», тобто від кожної недуги треба вакцинуватися окремо. В Україні вже зареєстрували потрібні препарати – це знайомі нам вакцини Ваксігрип та Джісіфлю. Незабаром вони почнуть надходити до фармацевтичної мережі, — зазначила завідувач епідвідділом ДУ «Лабораторний центр Херсонщини» Наталія Єрємєєва. – Щоправда, у науковій літературі вже з’явилася інформація про розробку вакцини, однаково ефективної як від коронавірусу, так  і від грипу. Та невідомо, коли вона з’явиться на світовому ринку, і коли – в нашій країні.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Дякуємо за відгук!