У Каховці виступають проти геологічного вивчення піску в Малокаховці

Керівництво компанії-заявника стверджує, що говорити про видобуток піску ще зарано.

Каховська міськрада виступає проти надання погодження новокаховському ТОВ “Каховка Будресурс” спецдозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення піску на землях водного фонду Каховського водосховища в Малокаховці. Про це повідомив начальник відділу комунального майна та землі міськради Віктор Соколенко.

— 19 серпня ми отримали лист з цією пропозицією від Державної служби геології та надр України. У ньому йдеться про намір вивчити пісок на площі 541 гектар. Нібито встановлено, що там є його поклади обсягом близько 15-20 млн кубометрів. Проте, звідки взялися ці дані, хто проводив це обстеження — невідомо. Крім цього листа-заяви ми не отримали майже жодних додаткових документів. Тому міськрада сформувала свою позицію — категоричне ні. Вже підготовлений проєкт рішення про відмову у наданні погодження, який мають розглянути на найближчій сесії міськради 28 жовтня, — сказав він на засіданні громадської ради при виконкомі Каховської міськради 1 жовтня.

Представників громадськості обурило, що це рішення вирішується так довго. Адже на надання відповіді міськради на лист Державної служби геології та надр України відводиться 45 календарних днів.

— Відбулось кілька сесій міськрад, але жодних рішень не прийнято. Тож через 45 днів спецдозвіл на користування надрами автоматично буде вважатись погодженим. І цей термін вже сплив, — зауважив член громадської ради Юрій Скляр.

— Ми подали їм у відповідь проміжний лист міськради. На жаль, з технічних причин ми не змогли розглянути це питання на сесії 30 вересня. Але є підстави вважати, що 28 жовтня ще не буде пізно, — пояснив Віктор Соколенко.

За коментарями ми звернулись до директора ТОВ “Каховка Будресурс” Віктора Дмитренка.

— Питання зараз стоїть не про видобуток піску, а про геологічне вивчення запасів і самої якості піску в районі Малокаховки. Адже далеко не факт, що ми зможемо його використовувати у виробництві. Бо він може за своїми параметрами і якістю може не відповідати нашим потребам. Крім того, запасів там може виявитися недостатньо для видобутку. Тож хочу заспокоїти Каховську громаду. Так, мова йде про вивчення піску в рекреаційній зоні. Але до соснового лісу, як побоюється дехто, це не має жодного відношення. Якщо ж ми й колись почнемо там видобуток, то можемо взагалі не використовувати землю Малокаховки, вичистимо і поглибимо замулене дно на узбережжі, будемо завантажувати пісок на баржу і відвантажувати його на території сусіднього річпорту, — розповів він.

За словами Віктора Дмитренка, геологічне вивчення запасів піску є нешвидким процесом і триватиме від 3 до 5 років.

— Виконуватимуть ці роботи спеціалізовані підрядні організації. Лише після цього ми можемо вирішувати питання про видобуток піску. Але для цього потрібно теж отримати необхідні дозволи і ліцензії. На все це потрібен час, — додав він.

За даними порталу YouControl, ТОВ “Каховка Будресурс” зареєстрована в березні 2021 року. Основним видом її діяльності є добування піску, гравію, глин і каоліну.

“Каховка Будресурс” входить до групи промислово-будівельних компаній “Ковальська”, бенефіціарами якої є громадяни України і Кіпру. Деякі підприємства групи “Ковальська” працюють у Новій Каховці — зокрема, “Енерджі Продакт”.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!