ТОП-5 ресурсів для перевірки відкритої інформації про особу

Володіючи певною інформацією про свого нового приятеля, ви дуже просто можете дізнатися, чи були порушені стосовно нього судові справи, чи є він у списку боржників по виконавчих провадженнях, чи не перебуває людина в розшуку. Більше того, існує ще й реєстр корупціонерів, і там ви можете перевірити, чи ваш новий партнер має хорошу репутацію. Також можна перевірити, чи є обтяження на нерухоме майно особи, адже, можливо, людина не сплатила кредит, і банк наклав арешт на квартиру чи будинок.

А це взагалі легально? Ви можете не хвилюватися, бо уся інформація, яка зібрана на нижче поданих ресурсах, є загальнодоступною, адже дані про борги, суди, нерухомість громадян є відкритими і зберігаються у державних реєстрах. Тобто люди самі віддали цю інформацію державі і погодилися з тим, що вона буде доступною для інших.

Отже, маючи в руках смартфон, дуже просто можна відвідати кілька “кишенькових” ресурсів для швидкої перевірки особи.

  • Сайт судової влади: court.gov.ua Містить інформацію про те, де, з ким і за що людина судилася. На сайті вказуються тип справи, назва суду, статус учасника справи — позивач чи відповідач. Крім деталей справи, там зазначаються час і місце її розгляду, якщо вона ще триває.
  • Реєстр боржників: erb.minjust.gov.ua Цей ресурс допоможе зрозуміти, чи є особа боржником у виконавчому провадженні, та дізнатись категорію стягнення, наприклад: штраф, аліменти, виплата боргових зобов’язань.
  • Реєстр осіб, що перебувають у розшуку: wanted.mvs.gov.ua Тут можна перевірити, чи вважається людина зниклою чи переховується людина від органів влади. І якщо це так, буде вказано, у вчиненні якого кримінального правопорушення її підозрюють.
  • Реєстр корупціонерів: corruptinfo.nazk.gov.ua Ресурс може надати інформацію про фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення, реєстр ведеться з лютого 2019 року.
  • Реєстр речових прав на нерухоме майно: kap.minjust.gov.ua Сайт допоможе з інформацією про те, чи зареєстровано на особу будь-яке нерухоме майно, підстави та період його набуття, а також чи накладено арешти на таке майно.

Finance.UA

Дякуємо за відгук!