Розпочалась реконструкція Каховської набережної

13 жовтня, відбувся аукціон на обрання підприємства, що займеться роботами по благоустрою першої з п’яти частин масштабного проєкту. Перемогу на ньому отримало ПП “ХЕРСОН-ІНТЕРБУД”, яке запропонувало виконати реконструкцію за 3,9 млн грн. Згідно з попередніми розрахунками, для цього було передбачено 4,5 млн грн.

Нагадаємо, кошти на реконструкцію були виділені з державного бюджету за сприяння народного депутата України Володимира Іванова.

Днями було підписано договір з підрядною організацією, а 22 жовтня вже почалися роботи по демонтажу старих плит перекриття:

– В першу чергу реконструкції увійшла центральна частина, що знаходиться позаду будинку культури. Роботи будуть проводитись поетапно. Після демонтажу окремої ділянки, на ній одразу будуть проводитись роботи по благоустрою, згідно проєкту. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій, з якими каховчани зіткнулися при реконструкції центральної площі міста, коли після демонтажу плит, роботи були заморожені на тривалий час, а площа була не придатна для пересування, – повідомили в КП «КТП»

Набережну проклали у 1950-ті, в першу чергу, заради захисту берегової лінії під час будівництва комплексу ГЕС і створення Каховського водосховища.

На сьогодні вулиця Набережна довжиною близько 1,3 км починається від вул.Михайла Жука і доходить вздовж берегової лінії до майданчика фестивальної сцени «Таврійські ігри».

Реконструювали її лише раз — у 1970-х рр., коли замість круглого фонтану зробили великий прямокутний, а дорожнє покриття замінили на асфальтове та бетонні плити.

Сучасним проєктом передбачається виконання комплексно рішень з реконструкції та благоустрою території, призначеної для відпочинку городян і туристів, з урахуванням зон для дорослих і дітей з батьками, а також транзитного пішохідного руху. Так запроєктовані нові алеї і доріжки, дитячі майданчики, майданчики для відпочинку населення, з урахуванням зон для активного відпочинку і занять спортом, відпочинку для дорослих і дітей з батьками. Крім того, передбачено влаштування “сухих” фонтанів, туалетів. Наявні зелені насадження збережуть, буде передбачено й автоматичний полив.

Загалом планується демонтувати та замінити 7587 м2 бетонних плит та 18 тис. м2 асфальтобетонного покриття. Відзначимо, що проєктом передбачено повторне використання бетонних плит для благоустрою внутрішньодворових територій, та переробку асфальту і бетону на вторинну сировину для ремонтно-будівельних робіт.

Всі сходи на алеях, підходах до оглядових майданчиків будуть продубльовані пандусами або додатковими маршрутами. Пандуси передбачаються і при перетині тротуарів з проїзною частиною вулиці.

Перший пусковий комплекс, який буде реконструйовано, займає 13 тис. м2 . На центральній та прогулянковій алеї замінять дорожнє покриття та розмістять майданчик для тихого відпочинку. Також додатковими проєктами передбачено реконструкцію насосної для поливу та оновленого фонтану.

Згідно документів, розміщених на сайті Прозоро, роботи мають завершити за 3 місяці після початку.

Дякуємо за відгук!