Нові правила для людей, собак і котів

В Україні з 1 листопада починає діяти закон, який регулює який регулює правила утримання домашніх і диких. Відтепер тваринам необхідні спеціальні нашийники, а за жорстоке поводження з ними можна сісти у в’язницю на три роки.

На каховчан теж чекає нововведення: сесія міської ради прийняла нові правила утримання братів наших менших на території громади.

КІТ З ПАСПОРТОМ

Так, згідно з правилами, власники повинні обов’язково реєструвати свою тварину. Реєстрація передбачає включення даних про неї до електронної бази, чіпування собаки або кота і наявність спеціального жетона, який власники повинні чіпляти тварині на нашийник під час прогулянки. Чіпування дозволить швидко знаходити тварин, які загубилися, контролювати кількість бездомних і перевіряти, чи є у тварини всі необхідні щеплення.

ХТО БУДЕ ПРОВОДИТИ РЕЄСТРАЦІЮ І ІДЕНТИФІКАЦІЮ?

Реєстрацію домашніх тварин здійснюватиме Каховська районна державна лікарня ветеринарної медицини або приватна клініка, яка надає послуги чіпування з внесенням ідентифікаційного номера тварини в Єдиний державний реєстр тварин України. Крім того, всі домашні тварини, починаючи з 3-місячного віку повинні проходити щорічне обов’язкове щеплення проти сказу.

ШТРАФ-МАЙДАНЧИК ДЛЯ ТВАРИН

Виявлені на вулицях міста домашні тварини, з певними ознаками породності, без господарів поблизу, будуть забиратися на перетримку і пошук власника. Якщо протягом тижня ви не заберете свою тварину — її стерилізують, дадуть нове прізвисько, зареєструють та прилаштують в нову сім’ю. Якщо ж за тиждень власника знайдуть, він буде зобов’язаний оплатити перетримку (орієнтовно 100 грн за добу).

СОБАКИ ПО ТАЛОНАХ

Документ не визначає точну кількість тварин, яку можна утримувати у квартирі або приватному будинку. Водночас, там є ряд рекомендацій, які ні до чого власників не зобов’язують. Наприклад, у квартирі рекомендують утримувати не більше двох собак і одного кота, або трьох котів, або одного собаки та двох котів. Іншими словами — три тварини на квартиру.

Є поради й щодо цепу для собак, які знаходяться на прив’язі. В такому випадку, його довжина повинна бути не меншою за 20 метрів.

«ШТРАФО-НЕБЕЗПЕЧНІ» ДІЇ

 Серед правил є табу на вигул собаки без намордника (виняток становлять собаки декоративних порід) та жетона з вказаним особистим номерним знаком, телефоном власника собаки. Не можна відпускати тварину на самовигул, як не можна і спускати його з повідця в людних місцях.

Не можна “гуляти” з собаками у приміщенні магазинів, об`єктах громадського харчування, установах охорони здоров’я, культури, закладах освіти, на території дитячих, освітніх закладів, дитячих і спортивних майданчиках.

Не можуть вигулювати собаку діти, молодші 14 років або дорослі в стані алкогольного сп’яніння.

На вигулі власник тварини повинен прибирати за своєю твариною екскременти, якщо остання залишить їх на сходових клітинах та інших місцях загального користування в будинках, дворах і на вулицях, інакше – штраф.

КУДИ СКАРЖИТИСЯ

Зі скаргою на собачників, які ігнорують правила утримання тварин, можна звернутися в організацію, що обслуговує будинок (ОСББ, КП «ККК»), виконком, квартального, громадське формування «Щит» або до дільничного інспектора поліції. Представники відповідальних структур складатимуть протоколи про адміністративне правопорушення та нагадуватимуть порушникам про обов’язки.

Ці правила – рамковий документ, який встановлює основні права та обов’язки для власників тварин в умовах міського середовища.

Звичайно, що вони будуть доповнюватися та змінюватися в залежності від реалій, але головне – вони покликані дисциплінувати власників тварин, вбудувати їх в єдину систему взаємовідносин з громадою.

Будь-які взаємини в цивілізованому суспільстві регламентовані правилами, і це правильно. Для прикладу, пиячити у нічний час у місті стали менше, саме коли з’явилися правила, що обмежують продаж алкоголю. Може бути не відразу, але запрацюють і правила утримання тварин.

Ознайомитися з повним списком правил можна за цим посиланням.

2 thoughts on “Нові правила для людей, собак і котів

 • 29.10.2021 о 06:05
  Permalink

  Замечательно. Хотелось бы узнать, каким образом и кто будет это контролировать? Или это очередной закон ради закона?

  Відповідь
 • 29.10.2021 о 08:07
  Permalink

  Місяці з два… доки “награються” – так завжди роблять, коли який новий закон вводять вдію. А потім про нього забувають.

  Відповідь

Дякуємо за відгук!