Дитинство в люблячих долонях

Продовжуємо знайомитися з людьми, які мають покликання у спорті та в роботі з дітьми. Це ентузіасти, які надихають наших дітей рухатись уперед, працювати над собою.

Черненко Сюзанна Артурівна – тренер-викладач з гімнастики художньої, у ДЮСШ працює другий рік.

Саме вона почала розвивати у нашому місті такий вид спорту, як гімнастика.

Це, безперечно, – один з найкрасивіших видів спорту. Та за витонченістю рухів гімнасток, за їх неймовірною гнучкістю стоїть величезна праця як самих спортсменок, так і тренера.

У спорт Сюзанна прийшла з танців. У шестирічному віці почала займатися народними танцями в ЦДТ. Навчаючись у виші (перша освіта – економічна), танцювала у шоу-балеті, були і спортивні танці. Отримавши другу вищу освіту, педагогічну, пройшла додатково навчання з гімнастики.

Так, у 2018 році в Каховці з’явилася гімнастика. Сюзанні Артурівні дуже подобається працювати з дітьми, спостерігати, як дівчатка з трохи незграбних поступово перетворюються на граційних, впевнених у собі спортсменок.

– Гімнастика формує правильну поставу, зміцнює здоров’я, розвиває гнучкість, спритність, координацію, що сприяє розвитку почуття ритму, – розповідає тренерка. – Для мене головне – це навіть не спортивні результати, а дитяча зацікавленість, уміння спілкуватися, жити в колективі. Крім того, гімнастика виховує дисциплінованість, акуратність і старанність – це дуже важливо.

Гімнастика – ранній вид спорту. Її вихованки – дівчатка від 5 до 13 років, деякі з них вже мають розряди. Мотивують молодших старші спортсменки, які вже мають якийсь досвід, уміння. Та й перший виїзд на змагання – потужна мотивація для них, адже кожен виступ – це маленька вистава.

Цілеспрямована, енергійна тренерка є прикладом для юних спортсменок. У колективі дружні, довірливі стосунки.

Молода жінка не так давно стала мамою, але це не стало на заваді її тренерській діяльності.

Біцуков Борис Іванович – тренер-викладач з боротьби вільної.

Більшу частину свого життя присвятив боротьбі і вихованню борців. Спортом захопився з дитинства, випробував знайти себе у різних видах, але боротьба його полонила.

Першим тренером був Каліш Леонід Іванович. Зрозуміло, що особливих умов для занять не було, але це не впливало ні на запал юних спортсменів, ні на якість та результативність тренувань.

Молодий спортсмен здобув звання майстра спорту, відслужив строкову службу і знову повернувся у спорт. Продовжив тренуватися сам, а з 1984 року почав тренерську діяльність.
Закінчив Миколаївський спортивний інститут за фахом тренер-вихователь.

У ДЮСШ працює з 2015 року. Сьогодні Борис Іванович тренує 3 групи, це близько 40 дівчат та хлопців різного віку, в кожного з них вкладає душу. Для нього спорт – це життя, а вихованці – це дружна сім’я.

Тренер гордиться своїми вихованцями, серед яких є чимало тих, хто має гарні результати. Так, Олександр Тоткало – чемпіон Європи, Артур Спільний – тричі вигравав чемпіонат Європи, призер чемпіонату світу (це спортсмени, з якими Борис Іванович працював на початку своєї тренерської діяльності).

Ось вже третій рік його вихованка Литка Христина навчається у Київському олімпійському коледжі ім. І.Піддубного. Дівчина декілька разів вигравала чемпіонати України, готується до чемпіонату Європи і чемпіонату світу.

Боротьба є досконалим інструментом для розвитку координації та швидкості в рухах, і кожний успіх юних спортсменів важливий для тренера.

Борис Біцуков – діючий тренер, трьохразовий чемпіон України серед ветеранів, призер Кубку України серед ветеранів зовсім скоро їде на чемпіонат світу, який проходитиме у Греції (сподіваємося, що карантинні умови не змінять планів). Тож бажаємо удачі і вболіваємо за нашого земляка!

Гриценко Микола Леонідович – тренер-викладач з шахів.

Грати почав, ще навчаючись у молодшій школі. Паралельно ходив на інші секції та гуртки, але більше уваги приділяв шахам, саме тут хотів розвиватися.

Першим тренером був Пільщиков Олег Олексійович, далі тренувався у Войнаревича Валерія Олексійовича.

З 17 років вже сам проводив індивідуальні тренування.

Закінчив Миколаївський педуніверситет, у ДЮСШ працює з 2015 року.

Микола Леонідович з досвіду знає, що шахи – це гра, яка розвиває пам’ять, логічне мислення. Для нього важливі не тільки спортивні результати дітей, а й уміння застосовувати набуті навики у повсякденному житті.

Тренер пишається здобутками своїх вихованців. Один із них, Ростислав Надєєв, – багаторазовий призер чемпіонатів області, переможець дорослих турнірів (а йому лише 13).

Колишні випускники Миколи Гриценка продовжують розвивати свою майстерність, навчаючись у вищих навчальних закладах.

Якщо раніше в шахи грали тільки за дошкою, наразі можна покращувати свої навички не виходячи з дому. Гра отримала новий формат – онлайн, який став популярним у період пандемії. Микола Леонідович зауважує, що тренування на таких платформах можна проводити досить вдало.

Смагін Євген Григорович – тренер-викладач з легкої атлетики.

Легка атлетика – один з найпопулярніших видів спорту. Адже не даремно носить титул королеви спорту.

Євген Григорович з дитинства займався спортом. Прикладом для нього була мама, яка у юності здавала нормативи з легкої атлетики для хлопців. Вже з 7 класу був у збірній школи. Під час навчання у технікумі показував кращі результати по області.

Після закінчення Миколаївського педінституту працював у школах району (Чорнянській, Кам’янській, Роздольненській). Досвідчений педагог має майже 50 років стажу.

Працює у Роздольненській школі вчителем фізкультури та тренує юних спортсменів.

Пишається своїми вихованцями, кращі з яких йдуть навчатися у спортивний коледж, де продовжують розвиватися і мають чудові результати, серед них – чемпіони Європи, бронзовий призер Європи.

Євген Григорович впевнений, що частинка тренера залишається у кожній дитині, особливо, коли вона талановита.

Діденко Роман Володимирович – тренер-викладач зі спортивного туризму.

За фахом – вчитель іноземних мов, викладає англійську та німецьку у Чорноморівській гімназії. Педагогічний стаж – 15 років.

Туризмом займається вже років тринадцять. Свій перший туристичний досвід отримав на туристичних змаганнях, де представляв педколектив школи. Туризм захопив і став його хобі. На обласних змаганнях районна команда, у складі якої був і Роман Володимирович, неодноразово посідала призові місця. Удосконалюючи власні уміння і навички, почав тренувати дітей, які з захопленням займаються цим цікавим видом спорту.

Тренер вважає, що туризм дає можливість вихованцям випробувати власні сили, дізнатися щось нове й цікаве, виховує волю до перемоги, витримку, до того ж – це чудова нагода провести час на свіжому повітрі.

Військово-патріотична гра «Джура» дала гарний поштовх для розвитку туризму. Вихованці Романа Володимировича неодноразово брали участь у змаганнях, посідаючи призові місця.
Тренер отримує задоволення від туризму та тренерської роботи.

Баланович Павло Сергійович – тренер-викладач з волейболу.

Дитяче захоплення футболом та волейболом привели Павла Сергійовича у Миколаївський університет, на третьому курсі якого вже почав викладати фізичну культуру в школі і зайнявся тренерською роботою.

Педагогічний та тренерський стаж – 6 років.

Працює Павло Сергійович у Роздольненській школі. Його вихованці неодноразово посідали призові місця у змаганнях з футболу та волейболу.

Вважає, що діти повинні розуміти, що таке волейбол та здоровий спосіб життя, разом з тим, набувши необхідних умінь та навичок, працювати на результат.

Дякуємо за відгук!