ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ ВІЗИТІВ У КАХОВСЬКУ ГРОМАДУ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ІВАНОВА

Цьогоріч нардеп був частим гостем у нашій громаді. Починаючи з січня, Володимир Іванов активно приєднався до питання виділення коштів із держбюджету на початок реконструкції каховської набережної. Паралельно з тим, як наприкінці весни це питання було вже майже вирішено і місцевий бюджет чекав лише надходження 4,6 млн грн, нардеп продовжував контактувати з місцевою владою, для допомоги у розв’язанні проблемних питань Каховки.

Так, 23 березня у міськраді пройшла зустріч міського голови Віталія Немерця з народним депутатом, який пообіцяв докласти всіх зусиль для виділення фінансування на проведення робіт по ремонту ділянки дороги “Каховка — Коробки — Червоний Поділ”. Як ми знаємо, згадану ділянку включили до переліку об’єктів, що відремонтують у рамках “Програми розвитку автомобільних доріг”, а вже на початку квітня, як і анонсувалося, почався ямковий ремонт. Вже наступного року на цій ділянці обіцяють провести капітальний ремонт, у рамках програми “Велике Будівництво”.
21 липня після депутатського звернення Іванова до Міністерства фінансів України надійшли кошти й на початок реконструкції Набережної. Зазначимо, що наразі нардеп продовжує слідкувати за процесом робіт та інспектує хід їх виконання, щоразу, коли приїжджає до міста.Крім набережної, за сприяння нардепа вдалось отримати ще одну субвенцію у розмірі 700 тисяч гривень із держбюджету на фінансування створення сучасної STEAM-лабораторії у Каховському НВК Гімназія. Таким чином було вирішено підтримати навчальний заклад, який за результатами зовнішнього незалежного оцінювання увійшов в ТОП‑100 кращих шкіл України та зайняв перше місце серед всіх шкіл в області за цим показником у 2021 році.

Сама по собі STEAM-лабораторія – це “покращений” кабінет природничо-математичної освіти та модернований кабінет фізики. В ідеальному варіанті у такій лабораторії є комп’ютери, верстати та інструменти, 3D-принтери. Використовуючи STEAM-лабораторію, діти моделюють, конструюють, вивчають робототехніку, електроніку, графіку та інженерію в комплексі, а природничі дисципліни — за допомогою дослідів та експериментів.
29 жовтня стала відома ще одна гарна новина для нашої громади. Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням підтримав депутатське подання Володимира Іванова щодо виділення коштів державної субвенції для потреб нашого округу. Зокрема, в Каховську громаду для шкіл буде придбано обладнання для харчоблоків на 400 тисяч гривень.
Відзначимо, що крім вже профінансованих та реалізованих намірів, народний депутат знаходиться в постійному процесі обговорення з представниками міської ради низки питань по перспективі співробітництва в освітній та медичній сфері, галузі комунального господарства. Зокрема, в ході кількаразових зустрічей, були окреслені плани заходів по створенню ліцею на території Каховської громади та забезпечення його матеріальною базою. Особливо Володимир Іванов загострює увагу на проблемі Каховського полігону твердих побутових відходів, обіцяючи допомогти у її вирішенні.

Слідкує нардеп і за спортивною та культурною сферою Каховщини. Так, 12 жовтня він відвідав місцеву бібліотеку. Завдячуючи співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України та Державним підприємством “Центр захисту інформаційного простору України” Іванов передав більш як чотири тисячі примірників нової української літератури у бібліотеки Херсонської області. Не стала виключенням і Каховка.

ПЛАНИ НА НАСТУПНИЙ РІК

12 жовтня, в ході робочого візиту, Народний депутат України Володимир Іванов відвідав цілу низку об’єктів інфраструктури міста. Зокрема, один з найголовніших спортивних об’єктів Каховської громади — спорткомбінат “Олімпійський”.
Після ознайомлення з територією, Володимир Ілліч, вислухавши пропозиції по покращенню спортивної інфраструктури Каховки, запропонував дослідити можливість проведення реконструкції всього комплексу: трибун, газону, освітлення, міні-футбольного поля та спортивної зали, яка вже декілька років перебуває в аварійному стані та закрита для відвідувачів. “Малою кров’ю” провести ремонт приміщення не вийде, адже наявна необхідність в повній заміні плит перекриття даху, які місцями провалились.
Відзначимо, що відновити спортивну залу планували ще в 2016 році, з того часу далі розрахунків справа не пішла.

— Взяв на контроль питання ремонту стадіону «Олімпійський» — головної спортивної арени Каховки. Обов’язково будемо залучати сюди держфінансування, аби відновити і покриття самого стадіону, і приміщення спортзалу, і багатофункціональні майданчики навколо. Вже з завтрашнього дня розпочнеться розробка загальної візуальної концепції «Олімпійського», та одразу після цього — проєктна документація, — пообіцяв Іванов. — За оптимістичним сценарієм встигнемо подати документи на наступний рік. В крайньому разі — роботи по реконструкції комплексу можна розбити на декілька пускових частин та робити поетапно. Наразі, завдання постаратися реалізувати проєкт за 2–3 наступні роки, — зазначив Володимир Іванов.

Також, в рамках робочого візиту, нардеп відвідав міський палац культури “Меліоратор”, однією з важливих потреб якого є вирішення питання встановлення оновленої системи пожежної безпеки, косметичного ремонту приміщень, де проводять заняття позашкільні гуртки та заміна обладнання сцени.
Володимир Іванов пообіцяв всіляко сприяти залученню коштів на вирішення вищезгаданих проблем, якщо на місцях будуть відпрацьовані та подані відповідні проєкти та заявки.
Встиг нардеп оцінити і роботу місцевої влади по реорганізації системи центрального опалення міста та ознайомитися з системою очисних споруд.

Обговорили і роботу «Каховтеплокомуненерго», яке впроваджує нові енергозберігаючі технології щодо опалення шкіл і дитячих садків; оглянули також систему очисних споруд Каховського водоканалу, які потребують особливої уваги зі сторони держави для вирішення проблем екологічного напряму. Будемо над цим працювати! — повідомив Іванов.

РОБОТА В СЕЛАХ

Протягом жовтня-­листопада нардеп відвідав всі населені пункти нашої громади, де поспілкувався зі старостами та населенням.
Однією з перших зупинок стала Малокаховка, де жителі наголосили на необхідності покращення умов навчання та відпочинку для дітей.

— Школа потребує ремонту системи опалення, оновлення фасаду, заміни вхідних дверей та оснащення спортивної зали новим інвентарем. Центральний парк та зони відпочинку, що біля будинку сільської ради, теж потрібно повністю оновлювати. Поспілкувались і з керівництвом дитячого садка та будинку культури, — тут давно чекають на ремонт харчоблоку та створення нового інклюзивного кабінету для дітей з особливими потребами. В будинку культури потрібно повністю оновлювати і глядацьку залу, і сцену та куліси.
Усе це потребує виділення додаткового державного фінансування, адже громада не в змозі самостійно покрити такі витрати. Почув усі прохання. Будемо над цим працювати, — пообіцяв Іванов.

До речі, новина про виділення коштів з держбюджету на ремонт харчоблоків була озвучена вже за два дні після того, як про неї згадали у Малокаховці. Самі жителі досить позитивно відреагували на візити нардепа, та того ж дня почали обговорювати якої саме спортивної інфраструктури їм не вистачає у селі та готувати конкретні пропозиції до наступного приїзду народного депутата.
Нещодавно Володимир Іванов зустрічався й зі старостами Роздольного, Коробків та Чорноморівки. У всіх вищезгаданих селах схожі потреби з необхідністю оновлення комп’ютерного обладнання, спортивних залів, ремонтами внутрішніх приміщень шкіл.
Особливу увагу було приділено можливості ремонту тих об’єктів, яких найбільше потребують мешканці: амбулаторії, дитячого садка, будинку культури, для Роздольного, встановлення спортивного майданчика у Коробках та налагодження водопостачання у Чорноморівці.

— Усі питання і прохання взяв до уваги та під особистий контроль. Планую, що кілька пунктів вдасться завершити ще до кінця поточного року… — пообіцяв жителям сіл народний депутат.

Загалом відзначимо конструктив у зустрічах нардепа, що дає можливість нам сподіватися, що протягом наступних років, намічені у 2021 році плани у більшості своїй будуть реалізовані. З надію на співпрацю та допомогу у розв’язанні питань для якісного функціонування громади виступає і місцева влада. Депутат, своєю чергою, пообіцяв продовжувати підтримку громади щодо проєктів соціально-­економічного розвитку територій.

Дякуємо за відгук!